Polki grają za granicą

W piątek ruszyła niemiecka Frauen-Bundesliga, w sobotę wystartowała liga francuska. Stat rozgrywek w czołowych ligach Europy zmotywował nas do sprawdzenia jak na boiskach w Niemczech, Szwecji i we Francji spisują się piłkarki z Polski.

Niemcy - Bundesliga
Jolanta Siwińska (Turbine Poczdam) – 90 minut w przegranym 1:3 meczu z Bayern Monachium
Magdalena Szaj (Turbine Poczdam) – poza kadrą na mecz z Bayern Monachium, 90 minut w spotkaniu rezerw w 2.Bundeslidze w przegranym 1:4 meczu z 1.FC Lubars
Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) – ławka w wygranym 8:0 meczu z USV Jena

Niemcy - 2. Bundesliga
Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – 90 minut i obroniony rzut karny w wygranym 2:0 meczu z VfL II Wolfsburg
Marta Stobba (BV Cloppenburg) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu z VfL II Wolfsburg
Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu z VfL II Wolfsburg
Hanna Konsek (1.FC Lubars) – 90 minut w wygranym 4:1 meczu z Turbine II Poczdam
Evelyn Nicinski (1.FC Lubars) – 20 minut z ławki w wygranym 4:1 meczu z Turbine II Poczdam
Katarzyna Jankowska (BW Hohen Neuendorf) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z FSV Gütersloh 2009
Marta Mika (BW Hohen Neuendorf) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z FSV Gütersloh 2009
Patrycja Pożerska (BW Hohen Neuendorf) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z FSV Gütersloh 2009

Niemcy - Regionalliga
Sandra Lichtenstein (BSC Marzahn) - 90 minut w wygranym 3:1 meczu z FFV II Lipsk
Marta Stodulska (BSC Marzahn) - poza kadrą na mecz z FFV II Lipsk
Aleksandra Flegel (BSC Marzahn) - 75 minut i dwie strzelone bramki w wygranym 3:1 meczu z FFV II Lipsk
Symela Ciesielska (Arminia Bielefeld) - 90 minut w wygranym 7:1 meczu z Bayer II Leverkusen
Kamila Kmiecik (Arminia Bielefeld) - 90 minut i dwie strzelone bramki w wygranym 7:1 meczu z Bayer II Leverkusen