Stargard nadal liderem (foto)

Remis w meczu na szczycie. Polonia Środa Wielkopolska - Błękitni Stargard bez bramek.

II liga kobiet - gr. kujawsko-pomorska, 08.11.2015 r.
Polonia Środa Wielkopolska - Błękitni Stargard Szczeciński 0:0

Żółte kartki: Huzarewicz (x2), Krus
Czerwone kartki: Wojtecka (kopnięcie bez piłki) - Huzarewicz (druga żółta)

Polonia: Krajewska - Włodarczak, Wośkowiak, Oczkowska (85 Nowacka), Zamkowicz (70 L. Cichoń), Lewicz (69 S. Cichoń), Wiśniewska, Krzykos, Szukalska (60 Ratajczak), Wojtecka, Mikołajczak

Błękitni: Klimek - Huzarewicz, Połeć, Krus, Biernacka (67 Motas), Konopka, Domagała, Smurzyńska, Grosicka, Szuba, Ładniak

W niedziele odbył się mecz na szczycie w II liga kobiet, gr. kujawsko-pomorska. Wicelider tabeli Polonia Środa Wielkopolska podejmowała u siebie lidera piłkarki Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard. Po twardym, momentami brutalnym ale także emocjonującym widowisku oba musiały cieszyć się ze zdobycia jednego punktu po remisie 0:0.

Faworytem niedzielnego meczu były piłkarki Błękitnych. To właśnie one jako jedyne z ligi otwarcie mówią o swoim celu jakim jest awans do I ligi. Stargardzianki wszystkie swoje wcześniejsze mecze wygrały. Polonia dotychczas miała na koncie jedną porażkę. Obecnie po niedzielnym remisie oba zespoły mają na koncie po 25 punktów, lecz Błękitni mają jeszcze do rozegrania jeszcze zaległ mecz z KKP II Bydgoszcz.

Wracając jednak do meczu odbywającego się w Środzie Wielkopolskiej to był to mecz w którym było wszystko ...oprócz bramek. Była oprawa kibicowska, strzały w poprzeczkę, efektowne interwencje bramkarskie, faule i czerwone kartki. Z wydarzeń które miały miejsce w I połowie należy wyróżnić uderzenie Weroniki Szuby, które wylądowało na poprzeczce, świetne uderzenie z rzutu wolnego Roksany Wojteckiej i czerwoną kartkę dla tej samej zawodniczki za kopniecie przeciwniczki w 41. minucie. W drugiej połowie siły obu zespołów wyrównały się. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę ujrzała Maryna Huzarewicz.

Pojedynek wicelidera z liderem zakończył się bezbramkowym remisem. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także rywalizacja dwóch najskuteczniejszych zawodniczek ligi - Weroniki Szuby (Błękitni, 26 goli) i Juli Mikołajczak (Polonia, 13 goli). Szuba w zeszłym sezonie grała w Ekstraligowym zespole Stilonu Gorzów Wielkopolski, zaś reprezentantka Polski U17 Mikołajczak latem była kojarzona z AZS Wrocław.