Sparing: Pogoń - Pisia 2:1 (foto)

Sparing, 12.03.2016 r.
Pogoń Zduńska Wola - Pisia Zygry 2:1 (1:0)
Kłos 19, Kubik 43 - Ciepłoch 65

Pogoń: Krzesińska - Niciak, Bilska, Sutowicz - Kłos, Gebarowska, Okoń,Kowalska, Grzelak - Gierczak, Kubik oraz Rękiewicz, Koryń,Swędrowska, Jędrasiak,Augustyniak

Pisia: Chmielecka - J. Andrzejczak, Gołek, Sypytkowska, A. Andrzejczak, Siekacz, Ciepłoch, Kołodzińska, Pentela, Wiśniewska, Marciniak oraz Augustyniak, Gołacka

Ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rundy wiosennej III ligi łódzkiej rozegrały występujące w tej klasie rozgrywkowej zespoły Pogoni Zduńska Wola i Pisi Zygry. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zawodniczek Pogoni, które dłużej utrzymywały się przy piłce. Pierwszą groźną sytuację podbramkową stworzyły gospodynie. W 11 minucie meczu po dokładnym podaniu prostopadłym Natalii Okoń do wychodzącej na czystą pozycję Marty Grzelak, ta druga oddała silny strzał lewą nogą z boku pola karnego, ale dobrze w bramce Pisi spisała się Klaudia Chmielecka, która sparowała piłkę na słupek i zażegnała niebezpieczeństwo pod swoja bramką. Drużyna gości w pierwszej części meczu jedyną groźną sytuację miała po stałym fragmencie gry, kiedy to w 15 minucie po silnym strzale z rzutu wolnego z boku pola karnego Klaudii Siekacz piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Izabelę Krzesińską. Jedyna bramka w pierwszej połowie meczu dla zespołu Pogoni padła w 19 minucie po ładnej akcji całego zespołu i dokładnym podaniu Martyny Kowalskiej do Anity Kłos, która wbiegła z piłką w pole karne i strzałem prawą nogą pokonała bramkarkę gości.

Druga połowa meczu bardzo dobrze rozpoczęła się dla zespołu Pogoni. Trzy minuty po jej rozpoczęciu Martyna Kowalska tym razem dokładnym podaniem obsłużyła Justynę Kubik, która w sytuacji "sam na sam" plasowanym strzałem obok golkiperki Pisi podwyższyła prowadzenie zespołu Pogoni w tym meczu. W dalszej części meczu kolejne sytuacje podbramkowe stwarzały zawodniczki Pogoni. W 50 minucie po dokładnym prostopadłym podaniu Marty Grzelak po raz kolejny przed bramkarką gości znalazła się Justyna Kubik, ale tym razem piłka po jej strzale minimalnie minęła prawy słupek bramki bronionej przez Klaudię Chmielecką. Jedyną bramkę dla Pisi w tym meczu zdobyła w 65 minucie po strzale z 17 metrów prawą nogą Paulina Ciepłoch, która zaskoczyła zasłoniętą Izabelę Krzesińską.

Oba zespoły za tydzień będą rozgrywały mecze mistrzowskie w 3 lidze łódzkiej kobiet. Pisia Zygry zagra na wyjeździe z Kotanem Ozorków, a drużyna Pogoni zajmująca drugie miejsce w tabeli również na wyjeździe z liderem tabeli Kolejarzem Łódź. Ten mecz odbędzię się w sobotę 19 marca o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Srebrzyńskiej w Łodzi.

Galeria