3L: Błękitni - Pogoń Zduńska Wola 0:4 (foto)

III liga kobiet - gr. łódzka, 07.05.2016 r. godz. 16:00
Błękitni - Pogoń Zduńska Wola 0:4 (0:1)
Bilska 16, Gierczak 43, P. Okoń 50, Kubik 53

Pogoń: Krzesińska - Niciak, N. Okoń, Sutowicz - Jędrasiak (60 Augustyniak), Bilska, Koryń, Kubik (70 Rękiewicz), Grzelak - Gierczak (65 Licha), P. Okoń

Błękitni: Garwys - Sadowska, Błaszczyk, Gajewska, Wykrętowicz, Kwiatkowska, Kumidaj, Szubert, Kochaniak, Piórkowska, Fortuna

Od początku meczu przewagę osiągnęły zawodniczki Pogoni, które jak najszybciej chciały strzelić bramkę. Już w 2. minucie meczu mogła to uczynić Patrycja Okoń, która wbiegła z piłką w pole karne, ale jej strzał lewą nogą w krótki róg bramki obroniła Aleksandra Garwys. W 7 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Marty Grzelak doskonałej sytuacji nie wykorzystała Paulina Koryń, której strzał z 8 metrów trafił w boczną siatkę bramki Błękitnych. Trzy minuty później po kolejnym mocnym dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Martę Grzelak, nabiegająca Patrycja Okoń źle przyjęła piłkę i zawodniczki gospodarzy zażegnały niebezpieczeństwo. W 16 minucie po faulu na Marcie Grzelak rzut wolny z boku pola karnego wykonywała Natalia Okoń po której silnym strzale prawą nogą bramkarka Błękitnych nie utrzymała piłki w rękach, a wbiegająca Maria Bilska wepchnęła piłkę do bramki i drużyna Pogoni objęła prowadzenie. Po strzelonej bramce zespół Pogoni nie zwalniał tempa i w 18 minucie po dokładnym podaniu Pauliny Koryń w sytuacji sam na sam znalazła się Patrycja Okoń, która nie zdołała pokonać Aleksandry Garwys. Minutę później w zamieszaniu pod bramką gospodyń kolejnej sytuacji nie wykorzystała Natalia Gierczak, której strzał z 7 metrów był za słaby aby zaskoczyć bramkarkę Błękitnych. W 28 minucie po bardzo ładnej akcji Justyny Kubik i Marty Grzelak ta ostatnia oddała mocny strzał lewą nogą, który z trudem nad poprzeczkę wybiła golkiperka gospodyń. Do przerwy zasłużone skromne prowadzenie drużyny Pogoni.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości bo już 3 minuty po wznowieniu gry po ładnej akcji zespołowej piłkę w polu karnym Błękitnych przejęła Natalia Gierczak i precyzyjnym płaskim strzałem z 13 metrów w długi róg bramki zdobyła drugą bramkę dla Pogoni. W 50 minucie było już 3:0 po akcji Justyny Kubik, która dograła piłkę w pole karne do Patrycji Okoń, a napastniczka Pogoni w sytuacji sam na sam pokonała Aleksandrę Garwys. W 53 minucie wynik meczu ustaliła Justyna Kubik otrzymując piłkę z głębi pola wygrała pojedynek biegowy z przeciwniczką i spokojnym strzałem obok wybiegającej bramkarki zdobyła czwartą bramkę dla zespołu gości. Po tym zwycięstwie drużyna Pogoni zajmuję 2 miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera Kolejarza Łódź. Następny mecz zespół Pogoni rozegra w niedzielę 15 maja o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Pisi Zygry.