Klub Ewy Pajor z Pucharem Niemiec

W zeszłym tygodniu VfL Wolfsburg w którym gra Ewa Pajor świętował zdobycie wicemistrzostwa Niemiec. Kilka dni później - w ostatnią sobotę popularne "Wilczyce" z Wolfsburga zdobyły natomiast Puchar Niemiec. Na neutralnym stadionie w Kolonii przy 16-tysięcznej publiczności piłkarki VfL Wolfsburg pokonały SC Sand 2:1 i drugi raz z rzędu zdobyły puchar Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Reprezentantka Polski, Ewa Pajor która w Wolfsburgu gra od początku sezonu obejrzała cały mecz ławki rezerwowych. Puchar i medale zwyciężczyniom (w tym także Pajor) wręczał prezydent Niemiec, Joachim Gauck. Jako ciekawostkę można dodać że dla 20-letniej Ewy Pajor był to już piąty z rzędu finał krajowego pucharu - 4 razy grała w finale Pucharu Polski z Medykiem Konin i teraz po raz pierwszy wzięła także udział w spotkaniu finałowym Pucharu Niemiec.

Ewa Pajor jest kolejną Polką która zdobyła Puchar Niemiec. Wcześniej tej sztuki dokonały grające w finale Maria Makowska (2004, 1. FFC Turbine Poczdam) oraz Jolanta Nieczypor (1998, FCR Duisburg).

W najbliższy czwartek VfL Wolfsburg będzie miał szansę na kolejny tytuł – zagra w finale Ligi Mistrzyń z francuskim Olympique Lyon.