Lyon wygrał Ligę Mistrzyń

Olympique Lyon po rzutach karnych pokonał VfL Wolfsburg. Ewa Pajor oglądała mecz z ławki rezerwowych.

We włoskim mieście Reggio Emilia odbył się finał Ligi Mistrzyń. Mistrz Francji, Olympique Lyon po serii rzutów karnych pokonał wicemistrza ligi niemieckiej - VfL Wolfsburg. Mecz z ławki rezerwowych Wolfsburga obejrzała reprezentantka Polski - Ewa Pajor, która stała się tym samym trzecią Polką, która wzięła udział w finale UEFA Women's Champions League. W ubiegłym roku - jako pierwsza Polka w finale Ligi Mistrzyń zagrała Katarzyna Kiedrzynek z francuskiego PSG (90 minut na boisku) natomiast dwa lata temu obserwatorem sędziowskim finałowego starcia była Katarzyna Wierzbowska.

Podczas finału wszystko wskazywało na to ze Ligę Mistrzyń wygra w tym sezonie francuski Lyon. Od 12. minuty po bramce Ady Hegerberg piłkarki Olympique prowadziły 1:0. W 88. minucie do wyrównania doprowadził niemiecki zespół a autorką gola była Alexandra Popp. Wynik 1:1 doprowadził do dogrywki a następnie do serii rzutów karnych. Mimo iż Lyon nie strzelił swojego pierwszego karnego to i tak triumfował w Lidze Mistrzyń.

Przypomnijmy, iż na poziomie 1/16 finału rywalem mistrza Francji był Medyk Konin. Lyon w Koninie wygrał 6:0 natomiast w rewanżu zwyciężył 3:0.

20-letnia Ewa Pajor piłkarką VfL Wolfsburg jest od tego sezonu. W tej edycji Ligi Mistrzyń zagrała w 7 z 9 meczów. Za każdym razem wchodziła na boisko jako zawodniczka rezerwowa. W finale niestety nie dostała swojej szansy. Może za rok...?