Złota Łódź. Rozegrano MP U16

UKS SMS Łódź zdobył Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych. Medale również dla Medyka Konin i Pragi Warszawa.

Od wtorku do niedzieli włącznie we Włocławku rozegrany został turniej finałowy klubowych Mistrzostw Polski Juniorem Młodszych (U16).

W turnieju zagrało osiem drużyn, które wyłonione zostały w trzystopniowych eliminacjach. Pierwszy raz w historii MP U16 w turnieju finałowym zagrały zespoły Bielawianka Bielawa oraz OKS Stomil Olsztyn.

Po rozegraniu fazy grupowej swoje grupy wygrał Medyk Konin i UKS SMS Łódź. Jako że PZPN jak organizator rozgrywek nie przewidział gier półfinałowych to oba te zespoły automatycznie zakwalifikowały się do finału.

W finale bramek zabrakło. Po serii rzutów karnych mistrzostwo Polski juniorek wywalczył dość nieoczekiwanie UKS SMS Łódź który pokonał broniącego tytułu Medyka Konin.  Brązowy medal zapewniły sobie młode zawodniczki Pragi Warszawa po zwycięstwie nad Bronowianką Kraków 2:0.

Mistrzostwa Polski Juniorek w obecnej formie są rozgrywane od 2011 roku. Od 2012 roku zawsze na podium rozgrywek znajduje Praga Warszawa. W tym roku rozczarowująco zagrał Sztorm Gdańsk, który rok temu przegrał dopiero w finale, dwa lata temu zdobył  złoto a tym razem nie strzelił nawet jednego gola.

Na koniec można jeszcze wspomnieć dwa słowa o organizacji imprezy. Najpierw do uczestników mistrzostw trafił terminarz ułożony nie według wcześniej ustalonego klucza rozgrywek. Wobec powyższego kilka godzin przed pierwszym meczem ułożony został całkowicie nowy plan gier. Mecze grupowe rozgrywane były na boiskach ze sztuczną nawierzchnią zaś spotkania medalowe odbyły się na naturalnej nawierzchni.