Nowa ścieżka Tarczyńskiej

Agata Tarczyńska wraca do Niemiec. Dostała angaż w rezerwach VfL Wolfsburg. Pajor nie będzie sama.


Jedna z najlepszych polskich piłkarek będzie grała w Niemczech. 28-letnia Agata Tarczyńska, jako mistrzyni Polski przenosi się z Medyka Konin do VfL Wolfsburg. Karierę Tarczyńskiej można podzielić na dwie części - na okres występów w Polsce oraz na czas spędzony w niemieckich klubach.

Tarczyńska jest wychowanką Lechii Piechowice. Jej przygoda z ligową piłkarką rozpoczęła się jednak tak naprawdę w AZS Wrocław. W 2005 roku przeszła na sezon do 1. FC Saarbrücken. Następnie grała także w Medyku Konin, ponownie w AZS Wrocław oraz 1. FC Saarbrücken i również w nieistniejącej już Unii Racibórz. Z początkiem 2013 roku bramkostrzelna napastniczka wróciła do Niemiec. Początkowo grała w drugoligowych zespołach SV Bardenbach i Blau-Weiß Hohen Neuendorf, a następnie trafiła do grającego w Frauen-Bundeslidze, MSV Duisburg.

Przez ostatnie dwa lata mogliśmy Tarczyńską oglądać w Ekstralidze. Z niemieckiego Duisburga trafiła do Zagłębia Lubin, dla którego strzeliła dwa sezony temu aż 40 bramek i została królową strzelczyń. Przez poprzedni sezon Agata grała w Medyku Konin i została drugą najskuteczniejszą piłkarką ligi. Agata Tarczyńska w kobiecej Ekstraligi strzeliła ponad 100 bramek. W reprezentacji Polski rozegrała zaś 44 mecze. Z AZS Wrocław, Unią Racibórz i Medykiem Konin grała także na poziomie Champions League.

Była piłkarka Medyka trenuje już z rezerwami VfL Wolfsburg występującymi w 2.Bundeslidze. Zawodniczką Wolfsburga od roku jest także reprezentantka Polski, Ewa Pajor. Wolfsburg, mimo iż nie jest mistrzem Niemiec to i tak uznawany jest po francuskim Olympique Lyon za drugi najlepszy klub w Europie. Miniony sezon VfL zakończył jako wicemistrz kraju, zdobywca krajowego pucharu oraz finalista Ligi Mistrzyń (porażka w finale z Olympique). W rezerwach Wolfsburg występują zazwyczaj juniorki bądź zawodniczki niełapiące się do pierwszego składu. W poprzednim sezonie VfL II był najmłodszą drużyną w północnej grupie 2.Bundesligi.

Tarczyńska odchodząc do Wolfsburgu nie idzie w nieznane. Jej przejście do stolicy Volkswagena jest już jej czwartym transferem z Polski do Niemiec.

Agacie życzymy powodzenia na nowej ścieżce piłkarskiego rozwoju.