Dwa kroki w tył

Victoria Sianów po spadku z I ligi zadecydowała że będzie grała w III lidze zachodniopomorskiej.


Znaczenie słowa Victoria w przypadku klubu z Sianowa można interpretować na dwa sposoby. Victoria to żeńskie imię, a więc pasuje do nazwy klubu, w którym grają dziewczęta. Z języka łacińskiego słowo Victoria oznacza natomiast zwycięstwo. W piłce nożnej nie każdy wygrywa. Aby móc zwyciężać trzeba trenować, nabierać doświadczenia...

Ostatni sezon dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria SP2 Sianów nie był udany. Klub spod Koszalina był beniaminkiem w I liga kobiet, gr. północna. Większa ilość porażek niż wygranych sprawiła, że zespół zajął ostatnie miejsce w tabeli i tak samo jako w 2012 czy wcześniej w 2008 roku spadł do drugiej ligi.

Tym razem sianowscy działacze uwzględniając między innymi problemy kadrowe zespołu seniorek które dotknęły ich wiosną podjęli decyzje, aby cofnąć zespół o jeszcze jeden szczebel rozgrywkowy niżej. Tak więc, w nowym sezonie Victoria Sianów jako spadkowicz z I ligi nie zagra w drugiej lidze, lecz będzie rywalizować w rozgrywkach III liga kobiet, gr. zachodniopomorska.

Klub z Pomorza Środkowego sezon ligowy 2016/2017 rozpocznie w weekend 3/4 września meczem u siebie z Pomorzaninem Nowogard. Pozostałymi rywalami Victorii będą także Fala Międzyzdroje, Błękitni II Stargard, Olimpia III Szczecin, Vielgovia Szczecin, Energetyk Gryfino, AP Kotwica Kołobrzeg, Hattrick Kołobrzeg i Zalew Stepnica.