Złoto Warszawy w MMP U18

AZS Uniwersytet Warszawski wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U18 w futsalu. Turniej rozegrano w Brodnicy.

W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 18. Dwanaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół AZS UW Warszawa, który w finale pokonał Unifreeze Górzno 2:1. Na podium stanął również Rekord Bielsko-Biała.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Julita Głąb z Unifreeze Górzno. Tytuł najlepszej bramkarki odebrała Natalia Kieszkowska z AZS UW Warszawa, zaś królową strzelczyń została Sandra Bukowska ze Stomilu Visacom Olsztyn.

Turniej finałowy poprzedzony został pięcioma turniejami eliminacyjnymi w Łapanowie, Pasymiu, Warszawie, Głogówku i Warszawie. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 19 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Unifreeze Górzno jako gospodarz oraz Rekord Bielsko-Biała jako mistrz z ubiegłego roku mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Była to szósta edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18 były już drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu w Gliwicach zorganizowano MMP U-16 w których triumfowały zawodniczki OKS Stomil Olsztyn SA. Do rozegrania pozostał jeszcze turniej U-14, który w terminie 4-5 marca odbędzie się w Warszawie.