Ząbkovia mistrzem U13

UKS Ząbkovia Ząbki została Mistrzem Polski U13. Medale również dla UKS SMS Łódź i AZS PWSZ Wałbrzych.

W dniach 1-4 czerwca w Łodzi na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrany został turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 13. Nazwa może trochę mylić i nawiązywać do rozgrywek kadr wojewódzkich, ale w tym turnieju rywalizacja dotyczyła rozgrywek klubowych.

Kwalifikacje do turnieju gdzie walka toczyła się bezpośrednio o medale wywalczyło 8 zespołów. Co ciekawe, żaden z ubiegłorocznych medalistów teraz nie miał szans zawalczyć o powtórny medal (Pęgów, Konin, Bydgoszcz). Z ośmiu ubiegłorocznych finalistów teraz do turnieju finałowego dotarły ponownie jedynie drużyny z Łodzi, Warszawy, Rzeszowa i Wałcza.

Złoty medal sezonu 2016/2017 w rozgrywkach Młodziczek U13 zdobyła UKS Ząbkovia Ząbki, która w finale pokonała UKS SMS Łódź 2:0. W meczu o brązowy medal triumfował AZS PWSZ Wałbrzych po pokonaniu Pragi Warszawa. Dla Ząbkovi to kolejny triumf w tej kategorii wiekowej. W maju klub z obrzeży Warszawy drugi raz z rzędu zdobył złoty medal w dziewcząt U12 w Turnieju Tymbarku.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Natalia Szczęsna z UKS SMS Łódź. Bramkarką mistrzostw została Magda Nizińska z Ząbkovi Ząbki, a najwięcej goli w łódzkim turnieju strzeliła jej klubowa koleżanka - Maja Grzybowska.