Dziesięć sezonów Sikory

Aleksandra Sikora ma już za sobą dziesięć lat gry w Medyku Konin i 10 sezonów spędzonych w Ekstralidze.

To był już jej dziesiąty sezon w Ekstralidze kobiet. Aleksandra Sikora na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego występuje nieprzerwanie od 2007 roku. Debiutowała w lidze w wieku 16 lat. Teraz jest o dziesięć lat starsza i jest jedną z najlepszych polskich piłkarek. Stanowi podstawowe ogniwo Medyka i ma pewne miejsce w składzie reprezentacji Polski niezależnie od tego kto w danej chwili jest selekcjonerem kadry narodowej.

Sikora pochodzi... urodziła się w Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie gdzie mieszkała do dziewiątego roku życia. Później przeprowadziła się do województwa zachodniopomorskiego. Jest wychowanką LUKS Promień Mosty. W 2007 roku przeniosła się z ówczesnej drugiej ligi do Medyka Konin. Duży ligowy przeskok spowodował, że w pierwszym sezonie zagrała tylko trzy razy w Ekstralidze. Rok później stała się już podstawową piłkarką obecnych mistrzyń Polski.

Przez dziesięć lat gry na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce skrzydłowa Medyka imponowała nie tylko skutecznością pod bramką rywalek, ale także znakomitą frekwencja. Przez ponad siedem lat nie opuściła żadnego ligowego meczu Medyczek. W latach 2009 - 2016 grała w 143 meczach ligowych z rzędu. W tym czasie nie miała żadnej kontuzji wykluczającej jej z gry ani nadmiaru żółtych bądź czerwonych kartek.

Choć w ostatnich latach zazwyczaj gra na boku obrony bądź jako boczna pomocniczka to tak naprawdę można o niej mówić, że jest uniwersalną piłkarką. Świadczą też o tym choćby jej statystyki. W Ekstralidze strzeliła 95 bramek w niespełna dwustu meczach. Nie jedna napastniczka chciałaby mieć taki dorobek strzelecki. Po Ani Gawrońskiej i kontuzjowanej ostatnio Natalii Chudzik to właśnie Sikora jest najbardziej doświadczoną piłkarką Konina.

Dziesięć lat spędzonych w Koninie i w naszej polskiej Ekstralidze, a do tego regularne występy z Medykiem w Lidze Mistrzyń czy choćby zagraniczne sukcesy Polek w innych ligach spowodowały, że 26-letnia Aleksandra Sikora również zaczęła myśleć o spróbowaniu swoich sił w za granicą. Jak dalej potoczą się losy reprezentantki Polski? Zapewne przekonamy się o tym w najbliższych dniach...