Problemy Błękitnych Stargard

Cały sztab szkoleniowy oraz główny sponsor żeńskiej sekcji piłkarskiej zapowiedzieli rezygnacje z dalszej współpracy z Klubem Piłkarskim Błękitni Stargard. Za przyczynę rozłamu w klubie podaje się brak porozumienia i współpracy z zarządem klubu, któremu podlega żeńska drużyna.

Błękitni Stargard to klub występujący w rozgrywkach I liga kobiet, gr. północna. Zespół rezerw stargardzianek gra na poziomie III liga kobiet, gr. zachodniopomorska. Niewykluczone, że problemy, jakie pojawiły się mogą doprowadzić do wycofania drużyny z I ligi. Trenerem piłkarek dotychczas był Krzysztof Kubacki.

Historia piłki nożnej kobiet w Stargardzie sięga 2006 roku. Wówczas powstała Juvenia Stargard. Po trzech latach niezależny klub został wchłonięty przez Błękitnych, jeden z najbardziej znanych męskich klubów piłkarskich na Pomorzu Zachodnim.

Na przestrzeni lat żeńska drużyna Błękitnych przetrwała już różne kryzysy - spadek z I ligi i powrót do niej czy rozłam po odejściu jednego z trenerów. Jak będzie tym razem? Najbliższy czas pokaże...