Kadry wojewódzkie

Rozpoczyna się nowy sezon w rywalizacji kadr wojewódzkich. Młodziczki walczą o finał, juniorki młodsze o Olimpiadę.

W tym tygodniu rozpoczyna się sezon 2017/2018 w rozgrywkach młodzieżowych kadr wojewódzkich. O mistrzostwo Polski w kategoriach wiekowych U13 i U16 rywalizować będą reprezentacje wszystkich szesnastu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podwójnego mistrzostwa w tym sezonie będzie bronić Wielkopolska, która w zeszłym sezonie wygrała rywalizacje w obu kategoriach wiekowych.

Mecze kadr U13 i U16 będą rozgrywane "wspólnie" czyli w jednych terminach i z tymi samymi przeciwnikami, lecz w odmiennej kategorii wiekowej i mecz po meczu.

Mistrzostwa Polski Młodziczek U13 im. Kazimierza Górskiego

W rozgrywkach udział biorą zawodniczki reprezentujące kluby sportowe z poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej (zawodniczki ur. 2005-2007 r.).

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w trzech etapach:
a) mecze eliminacyjne - 4 grupy eliminacyjne - po 4 reprezentacje ZPN (każda reprezentacja ZPN rozegra 3 mecze jesienią i 3 mecze wiosną)
b) turnieje półfinałowe - z udziałem mistrzów i wicemistrzów grup eliminacyjnych (dwie grupy po 4 zespoły)
c) mecz finałowy - spotkanie mistrzów grup finałowych (jeden mecz)

Mecze rozgrywane są piłkami nr 4.
rzut rożny wykonuje się z punktu przecięcia linii bramkowej z linią pola karnego, tzw. krótki rzut różny,
rzut karny wykonuje się z punktu oddalonego od linii bramkowej o 9 metrów
Dozwolona jest dowolna liczba zmian zawodniczek - z prawem powrotu do gry (tzw. zmiany powrotne, wykonywane w strefie technicznej).
Za przekroczenie przepisów gry obowiązują wykluczenia czasowe z gry w celach wychowawczych na okres 2 minut, kolejnych 2 minut oraz kara wykluczenia z meczu.

Czas gry: w meczach eliminacyjnych grupowych – reprezentacji ZPN - 2 x 30 minut (przerwa do 15 minut), w rozgrywkach półfinałowych – grupowych czas gry 2x25 minut (przerwa do 10 minut), w meczu finałowym – czas gry 2x30 minut.

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych U13 im. Ireny Półtorak

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w dwóch etapach:
b) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tygodniowy turniej finałowy z udziałem wszystkich mistrzów i wicemistrzów wszystkich czterech grup eliminacyjnych

Mecze rozgrywane są piłkami nr 5.
Zawodniczki rozgrywają mecze w butach ,,lankach’’ tj. z tzw. „laną” podeszwą.
Dozwolona jest zmiana w meczu 7 zawodniczek bez prawa powrotu.
W eliminacjach oraz turnieju finałowym obowiązują kary wynikające z przepisów gry w piłkę nożną (żółte i czerwone kartki)

Czas gry: w meczach eliminacyjnych (w grupach) - 2 x 40 minut (przerwa do 15 minut), natomiast w turnieju finałowym OOM – 2 x 30 minut (przerwa 15 minut).