Kolosalna wygrana. 35 do zera

35:0 - takim wynikiem zakończył się mecz pomorskiej III ligi pomiędzy rezerwami Sztormu a Canicułą Bytów.

To zdecydowanie najwyższy wynik w seniorskich rozgrywkach ligowych, jaki co najmniej w kilku ostatnich latach padł w piłkarstwie kobiecym w naszym kraju. W ostatnią sobotę w ramach rozgrywek III liga kobiet, gr. pomorska mecz rozgrywa pomiędzy Sztorm AWFiS II Gdańsk - Canicuła Bytów zakończył się kolosalnym wynikiem 35:0.

O takim wysokim zwycięstwie Sztormu w głównej mierze zadecydowało choćby to, że rezerwy pierwszoligowego klubu przystąpiły do tego spotkania wzmocnione kilkoma piłkarkami swojej I-ligowej drużyny, która w ostatni weekend miała ligową przerwę wynikającą z terminarza rozgrywek uwzględniającego mecze reprezentacji Polski.

Jedenaście bramek strzeliła Klaudia Słowińska. Autorką dziewięciu trafień była natomiast Natalia Kulig. Pozostałe piłkarki strzeliły od jednej do sześciu bramek. Biorąc pod uwagę fakt, iż mecz w III lidze trwa regulaminowo 80 minut + doliczony czas gry to bramka w tym spotkania padła średnio co 2 minuty i kilka sekund. Canicuła Bytów grała do końca, za co należy pochwalić zespół, bo przecież mogli przegrać mniej rezygnując z dalszej gry choćby w przerwie, gdy przegrywały już 0:16.

Swoją drogą być może należy się zastanowić jak uregulować przepisami grę zawodniczek z wyższych lig w drużynach rezerw. W poprzednich sezonach podczas przerw Ekstraligi i I ligi na reprezentacje również padały bardzo wysokie wyniki, przez co przeciwnik drużyny rezerw klubu z wyższej ligi był jawnie poszkodowany przez terminarz, który umożliwiał przesuwanie całych zespołów szczebla centralnego do drugiej bądź trzeciej ligi.