Praga mistrzem futsalu U16

Praga Warszawa wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16 w futsalu. Turniej rozegrano we Wrocławiu.

W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 16. Dwanaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepsza w stawce okazała się Praga Warszawa która w finale pokonała Wandę Kraków. Na podium stanął również inny z małopolskich klubów - Respekt Myślenice.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Natalia Wróbel z Respektu Myślenice. Tytuł najlepszej bramkarki odebrała Natalia Betlińska, zaś królową strzelczyń została Paulina Tomasiak z krakowskiej Wandy.

Turniej finałowy poprzedzony został dziesięcioma turniejami eliminacyjnymi. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 27 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Ślęza Wrocław jako gospodarz oraz Stomil Olsztyn jako mistrz z ubiegłego roku mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Była to szósta edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

W terminach późniejszych odbędą się także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U18 (13-14 stycznia, Tychy) oraz U14 (3-4 marca, Grodzisk Mazowiecki).