„PN" wybierze piłkarkę roku

Tygodnik „Piłka Nożna" przyzna tytuł najlepszej piłkarce roku. Pajor, Winczo, Kiedrzynek, Dudek albo Kamczyk.

Coroczne plebiscyty tygodnika „Piłka Nożna" organizowane są od 1973 roku. W tym roku redakcja popularnego pisma trzeci raz z rzędu przyzna także tytuł Piłkarka Roku.

Dziś poznaliśmy pięć kandydatek do tego tytułu. Są to Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain), Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna), Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) i Paulina Dudek (Medyk Konin). Sylwetki zawodniczek zostały przedstawione w najnowszym wydaniu tygodnika.

Faworytką do zwycięstwa wydaje się być Ewa Pajor, która w tym roku zdobyła mistrzostwo Bundesligi i Puchar Niemiec. Indywidualnie  na przełomie kwietnia i maja wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie VfL Wolfsburg. Szanse na triumf może mieć także Ewelina Kamczyk, która przez cały rok błyszczała w Ekstralidze.

Poprzednie dwie pierwsze edycje plebiscytu wygrała Katarzyna Kiedrzynek. To zresztą jedyna zawodniczka, która trzykrotnie była nominowana w tym plebiscycie. Zwyciężczynie w kategorii Piłkarka Roku 2017 poznamy na gali 3 lutego, która odbędzie się w Warszawie. W kategorii drużyna roku zabrakło tematyki kobiecej piłki - nominowane zostały same męskie zespoły.