Masita. Piłka mistrzostw

Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu mają swoją oficjalną piłkę Masita. Inne rozgrywki mogą zazdrościć.

Ostatniego lata Komisja ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN rekomendowała firmę International Sport Brand Company – właściciela marki Masita – jako partnera technicznego męskiej I ligi futsalu na trzy lata. Na mocy umowy podpisanej między nowym partnerem technicznym a Polskim Związkiem Piłki Nożnej znalazł się zapis dotyczący także rozgrywek żeńskich.

W tym sezonie wszystkie mecze turniejów finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu są rozgrywane piłkami marki Masita. Dotyczy to rozgrywek U14, U16 i U18, a więc wszystkich młodzieżowych gier kobiet w futsalu. Dziesięć piłek gospodarzowi turnieju bezpłatnie dostarcza partner techniczny.

Pierwszy raz piłki od Maista wykorzystano na początku grudnia we Wrocławiu gdzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16. Wygrała wówczas Praga Warszawa. Kolejny turniej finałowy tym razem dla roczników U18 odbędzie się w terminie 13-14 stycznia w Tychach, a w czasie 3-4 marca w Grodzisku Mazowieckim rywalizować będzie kategoria wiekowa U14.

Oczywiście można powiedzieć, że piłki na turniej to nie dużo. Tym bardziej, iż nie są one przekazywane choćby jako nagrody dla uczestników. To jednak kolejny mały krok do podniesienia prestiżu rozgrywek MMP. Przypomnijmy, iż już od dłuższego czasu wszystkie turnieje finałowe MMP kobiet są transmitowane na żywo w internecie. Oby w następnym sezonie były kolejne pozytywne niespodzianki.