Podział grup na półfinał AMP w Szczecinie

Rozlosowane zostały grupy na turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, który w dniach 19-21 stycznia odbędzie się w Szczecinie. Zagra 16 drużyn, o ile nikt się nie wycofa. W poprzednich latach uczestników półfinału dla uczelni z północnej części Polski było ciut więcej.

Drugi z półfinałów w terminie 26-28 odbędzie się w Wałbrzychu i w Szczawnie-Zdroju, lecz ze względu na fakt, iż termin zgłaszania zespołów do tego półfinału upływa dopiero 10 stycznia to jeszcze nie znamy wszystkich uczestników Akademickich Mistrzostw Polski i ewentualnego klucza według którego ile poszczególnych zespołów z półfinałów wejdzie do finałowej piętnastki zakwalifikowanych zespołów do finałów. Zapewne będzie to +/- w proporcjach 7 do 8 na korzyść grupy południowej.

Finał AMP z udziałem szesnastu drużyn zaplanowano na 16-18 lutego i zorganizuje go UW Warszawa, który jako gospodarz ma zapewnione miejsce startowe w turnieju finałowym.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Grupa A
Uniwersytet Szczeciński
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie
Uniwersytet Łódzki
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Grupa B
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Politechnika Poznańska
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Grupa C
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Gdański
Politechnika Łódzka
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Grupa D
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu