Po AMP w Szczecinie (foto)

Przez weekend Szczecin był piłkarską stolicą Polski. Rozegrano pierwszy półfinał Akademickich Mistrzostw Polski.

Od piątku do niedzieli rozgrywany w Szczecinie był turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. O prawo gry w turnieju finałowym, który w dniach 16-18 lutego odbędzie się w Warszawie i zorganizuje go stołeczny Uniwersytet rywalizowało 16 drużyn.

Awans wywalczyło sześć z nich. Turniej wygrał jeden z faworytów - UAM Poznań, który w finale pokonał AWF Warszawa. Na podium znalazł się także gospodarz - Uniwersytet Szczeciński.

Ponadto, awans do turnieju finałowego zapewniły sobie również AWFiS Gdańsk, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Najlepszą zawodniczką turnieju w Gdańsku była Alicja Zając z UAM Poznań. Królową strzelczyń została Diana Maciaszczyk z Politechniki Łódzkiej natomiast Klaudia Kowalska z AWF Warszawa została nagrodzona tytułem najlepszej bramkarki.

Za tydzień drugi półfinał ale tym razem dla uczelni z południa Polski odbędzie się w Wałbrzychu oraz w Szczawnie-Zdroju. Zgłosiły się do niego 23 uczelnie. Awans do finałów zapewni sobie 9 zespołów. Jeśli natomiast do rywalizacji ostatecznie przystąpi na przykład 20 (bądź mniej) zespołów to liczba miejsc premiowanych awansem zmaleje w takim przypadku do ośmiu, a z północy awansuje jeszcze Uniwersytet Łódzki.

13-16 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Ostatnie finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet odbyły się w Katowicach, a wygrała je Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.