Po AMP w Wałbrzychu (foto)

Przez weekend Wałbrzych był piłkarską stolicą Polski. Rozegrano drugi półfinał Akademickich Mistrzostw Polski.


Od piątku do niedzieli w Wałbrzychu i pobliskim Szczawnie - Zdroju rozgrywany był turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. O prawo gry w turnieju finałowym, który w dniach 16-18 lutego odbędzie się w Warszawie i zorganizuje go stołeczny Uniwersytet rywalizowały aż 23 drużyny z południowej części kraju.


Awans wywalczyło 9 z nich. Turniej wygrał jeden z faworytów - UJ Kraków, który w finale pokonał AWF Wrocław. Na podium znalazła się także AJD Częstochowa. Zajęcie miejsca na podium przez Wrocław i Częstochowę można upatrywać jako niespodziankę ponieważ rok temu zespoły tych uczelni nawet nie grały w turnieju finałowym.

Ponadto, awans do turnieju finałowego zapewniły sobie również AWF Katowice, PWSZ Wałbrzych, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Opolska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Najlepszą zawodniczką turnieju była Natalia Sitarz z UJ Kraków. Królową strzelczyń została Joanna Wróblewska z AWF Wrocław natomiast Karolina Klabis z UJ Kraków została nagrodzona tytułem najlepszej bramkarki.

Był to drugi i zarazem ostatni turniej półfinałowy AMP. Tydzień wcześniej rywalizacja toczyła się w Szczecinie i brał w niej udział zespoły Akademickie z północy kraju. Awans uzyskali tam UAM Poznań, AWF Warszawa, Uniwersytet Szczeciński, AWFiS Gdańsk, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. 

półfinał w Wałbrzychu
1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
3. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
5-8. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Wałbrzych
5-8. Politechnika Śląska w Gliwicach
5-8. Politechnika Opolska
5-8. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
9. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

10. Politechnika Wrocławska
11-12. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
11-12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów
13. Uniwersytet Opolski
14. Politechnika Rzeszowska
15. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
16. Uniwersytet Rzeszowski
17. Politechnika Lubelska
18. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
19-23. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
19-23. Akademia Wychowania Fizycznego ZWKF Gorzów Wielkopolski
19-23. Uniwersytet J. Kochanowskiego w Kielcach
19-23. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
19-23. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Ostatnie finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet odbyły się w Katowicach, a wygrała je Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.


Galeria