Wracają kadry wojewódzkie
Po pięciomiesięcznej przerwie zimowej rozpoczyna się wiosenna część sezonu w rozgrywkach pomiędzy reprezentacjami Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Jesienią każdy z zespołów rozegrał w grupach po trzy mecze. Wiosna będzie czasem meczów rewanżowych i szansą na awans do dalszego etapu rozgrywek.
O mistrzostwo Polski w kategoriach wiekowych U13 i U16 rywalizują reprezentacje wszystkich szesnastu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podwójnego mistrzostwa w tym sezonie broni Wielkopolska, która w zeszłym sezonie wygrała rywalizacje w obu kategoriach wiekowych.
Mecze kadr U13 i U16 rozgrywane są "wspólnie" czyli w jednych terminach i z tymi samymi przeciwnikami, lecz w odmiennej kategorii wiekowej i mecz po meczu.
W przypadku U16 z każdej grupy dwa najlepsze zespoły zakwalifikują się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Natomiast w U13 po wiosennych kolejkach po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy utworzą dwie czterozespołowe grupy półfinałowe, z których tylko mistrzowie zakwalifikują się do meczu finałowego o Mistrzostwo Polski Młodziczek.
Mistrzostwa Polski Młodziczek U13 im. Kazimierza Górskiego
W rozgrywkach udział biorą zawodniczki reprezentujące kluby sportowe z poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej (zawodniczki ur. 2005-2007 r.).
Rozgrywki zostaną przeprowadzone w trzech etapach:
a) mecze eliminacyjne - 4 grupy eliminacyjne - po 4 reprezentacje ZPN (każda reprezentacja ZPN rozegra 3 mecze jesienią i 3 mecze wiosną)
b) turnieje półfinałowe - z udziałem mistrzów i wicemistrzów grup eliminacyjnych (dwie grupy po 4 zespoły)
c) mecz finałowy - spotkanie mistrzów grup finałowych (jeden mecz)
Mecze rozgrywane są piłkami nr 4.
rzut rożny wykonuje się z punktu przecięcia linii bramkowej z linią pola karnego, tzw. krótki rzut różny,
rzut karny wykonuje się z punktu oddalonego od linii bramkowej o 9 metrów
Dozwolona jest dowolna liczba zmian zawodniczek - z prawem powrotu do gry (tzw. zmiany powrotne, wykonywane w strefie technicznej).
Za przekroczenie przepisów gry obowiązują wykluczenia czasowe z gry w celach wychowawczych na okres 2 minut, kolejnych 2 minut oraz kara wykluczenia z meczu.
Czas gry: w meczach eliminacyjnych grupowych – reprezentacji ZPN - 2 x 30 minut (przerwa do 15 minut), w rozgrywkach półfinałowych – grupowych czas gry 2x25 minut (przerwa do 10 minut), w meczu finałowym – czas gry 2x30 minut.
Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych U13 im. Ireny Półtorak
W rozgrywkach udział biorą zawodniczki reprezentujące kluby sportowe z poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej (zawodniczki ur. 2002-2004 r.).
Rozgrywki zostaną przeprowadzone w dwóch etapach:
a) mecze eliminacyjne - 4 grupy eliminacyjne - po 4 reprezentacje ZPN (każda reprezentacja ZPN rozegra 3 mecze jesienią i 3 mecze wiosną)
b) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tygodniowy turniej finałowy z udziałem wszystkich mistrzów i wicemistrzów wszystkich czterech grup eliminacyjnych
Mecze rozgrywane są piłkami nr 5.
Zawodniczki rozgrywają mecze w butach ,,lankach’’ tj. z tzw. „laną” podeszwą.
Dozwolona jest zmiana w meczu 7 zawodniczek bez prawa powrotu.
W eliminacjach oraz turnieju finałowym obowiązują kary wynikające z przepisów gry w piłkę nożną (żółte i czerwone kartki)
Czas gry: w meczach eliminacyjnych (w grupach) - 2 x 40 minut (przerwa do 15 minut), natomiast w turnieju finałowym OOM – 2 x 30 minut (przerwa 15 minut).
JUNIORKI MŁODSZE
Grupa I
1 | Wielkopolski ZPN | 3 | 9 | 20-0 |
2 | Pomorski ZPN | 3 | 4 | 6-8 |
3 | Zachodniopomorski ZPN | 3 | 4 | 3-10 |
4 | Lubuski ZPN | 3 | 0 | 2-13 |
1. kolejka (20.09.2017)
Konin: Wielkopolski ZPN - Lubuski ZPN 6:0
Wałcz: Zachodniopomorski ZPN - Pomorski ZPN 1:1
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Długie: Lubuski ZPN - Pomorski ZPN 1:5
Konin: Wielkopolski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 8:0
3. kolejka (25.10.2017)
Wałcz: Zachodniopomorski ZPN - Lubuski ZPN 2:1
Władysławowo: Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 0:6
4. kolejka (28/29.03.2018)
Lubuski ZPN - Wielkopolski ZPN
Pomorski ZPN - Zachodniopomorski ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Pomorski ZPN - Lubuski ZPN
Zachodniopomorski ZPN - Wielkopolski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Lubuski ZPN - Zachodniopomorski ZPN
Wielkopolski ZPN - Pomorski ZPN
Grupa II
1 | Mazowiecki ZPN | 3 | 9 | 20-2 |
2 | Warmińsko-Mazurski ZPN | 3 | 6 | 11-5 |
3 | Kujawsko-Pomorski ZPN | 3 | 3 | 5-17 |
4 | Podlaski ZPN | 3 | 0 | 3-16 |
1. kolejka (20.09.2017)
Warszawa: Mazowiecki ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 9:1
Olsztyn: Warmińsko-Mazurski ZPN - Podlaski ZPN 5:0
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Miesiączkowo: Kujawsko-Pomorski ZPN - Podlaski ZPN 4:3
Warszawa: Mazowiecki ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 5:1
3. kolejka (25.10.2017)
Olsztyn: Warmińsko-Mazurski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 5:0
Wasilków: Podlaski ZPN - Mazowiecki ZPN 0:7
4. kolejka (28/29.03.2018)
Kujawsko-Pomorski ZPN - Mazowiecki ZPN
Podlaski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Warmińsko-Mazurski ZPN - Mazowiecki ZPN
Podlaski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN
Mazowiecki ZPN - Podlaski ZPN
Grupa III
1 | Łódzki ZPN | 3 | 9 | 28-4 |
2 | Dolnośląski ZPN | 3 | 4 | 24-3 |
3 | Śląski ZPN | 3 | 4 | 21-5 |
4 | Opolski ZPN | 3 | 0 | 0-61 |
1. kolejka (20.09.2017)
Niwka: Śląski ZPN - Opolski ZPN 17:0
Łódź: Łódzki ZPN - Dolnośląski ZPN 2:1
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Głogówek: Opolski ZPN - Dolnośląski ZPN 0:22
Niwka: Śląski ZPN - Łódzki ZPN 3:4
3. kolejka (25.10.2017)
Łódź: Łódzki ZPN - Opolski ZPN 22:0
Dzierżoniów: Dolnośląski ZPN - Śląski ZPN 1:1
4. kolejka (28/29.03.2018)
Opolski ZPN - Śląski ZPN
Dolnośląski ZPN - Łódzki ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Dolnośląski ZPN - Opolski ZPN
Łódzki ZPN - Śląski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Śląski ZPN - Dolnośląski ZPN
Opolski ZPN - Łódzki ZPN
Grupa IV
1 | Małopolski ZPN | 3 | 9 | 13-1 |
2 | Podkarpacki ZPN | 3 | 6 | 6-4 |
3 | Lubelski ZPN | 3 | 3 | 4-5 |
4 | Świętokrzyski ZPN | 3 | 0 | 0-13 |
1. kolejka (20.09.2017)
Kraków: Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 8:0
Lublin: Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN 1:3
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Kunów: Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN 0:2
Radłów: Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 2:0
3. kolejka (25.10.2017)
Lublin: Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN 3:0
Łańcut: Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 1:3
4. kolejka (28/29.03.2018)
Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN
Podkarpacki ZPN - Lubelski ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN
Lubelski ZPN - Małopolski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN
MŁODZICZKI
Grupa I
1 | Wielkopolski ZPN | 3 | 9 | 19:0 |
2 | Pomorski ZPN | 3 | 6 | 13:1 |
3 | Zachodniopomorski ZPN | 3 | 3 | 8-10 |
4 | Lubuski ZPN | 3 | 0 | 0-29 |
1. kolejka (20.09.2017)
Konin: Wielkopolski ZPN - Lubuski ZPN 16:0
Wałcz: Zachodniopomorski ZPN - Pomorski ZPN 0:8
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Długie: Lubuski ZPN - Pomorski ZPN 0:5
Konin: Wielkopolski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 2:0
3. kolejka (25.10.2017)
Wałcz: Zachodniopomorski ZPN - Lubuski ZPN 8:0
Władysławowo: Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 0:1
4. kolejka (28/29.03.2018)
Lubuski ZPN - Wielkopolski ZPN
Pomorski ZPN - Zachodniopomorski ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Pomorski ZPN - Lubuski ZPN
Zachodniopomorski ZPN - Wielkopolski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Lubuski ZPN - Zachodniopomorski ZPN
Wielkopolski ZPN - Pomorski ZPN
Grupa II
1 | Mazowiecki ZPN | 3 | 9 | 19-1 |
2 | Podlaski ZPN | 3 | 4 | 2-5 |
3 | Warmińsko-Mazurski ZPN | 3 | 2 | 2-8 |
4 | Kujawsko-Pomorski ZPN | 3 | 1 | 1-10 |
1. kolejka (20.09.2017)
Warszawa: Mazowiecki ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 7:0
Olsztyn: Warmińsko-Mazurski ZPN - Podlaski ZPN 0:0
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Miesiączkowo: Kujawsko-Pomorski ZPN - Podlaski ZPN 0:2
Warszawa: Mazowiecki ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 7:1
3. kolejka (25.10.2017)
Olsztyn: Warmińsko-Mazurski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1
Wasilków: Podlaski ZPN - Mazowiecki ZPN 0:5
4. kolejka (28/29.03.2018)
Kujawsko-Pomorski ZPN - Mazowiecki ZPN
Podlaski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Warmińsko-Mazurski ZPN - Mazowiecki ZPN
Podlaski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN
Mazowiecki ZPN - Podlaski ZPN
Grupa III
1 | Dolnośląski ZPN | 3 | 9 | 6-1 |
2 | Śląski ZPN | 3 | 6 | 9-4 |
3 | Łódzki ZPN | 3 | 3 | 4-3 |
4 | Opolski ZPN | 3 | 0 | 0-11 |
1. kolejka (20.09.2017)
Niwka: Śląski ZPN - Opolski ZPN 6:0
Łódź: Łódzki ZPN - Dolnośląski ZPN 0:1
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Głogówek: Opolski ZPN - Dolnośląski ZPN 0:2
Niwka: Śląski ZPN - Łódzki ZPN 2:1
3. kolejka (25.10.2017)
Łódź: Łódzki ZPN - Opolski ZPN 3:0
Dzierżoniów: Dolnośląski ZPN - Śląski ZPN 3:1
4. kolejka (28/29.03.2018)
Opolski ZPN - Śląski ZPN
Dolnośląski ZPN - Łódzki ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Dolnośląski ZPN - Opolski ZPN
Łódzki ZPN - Śląski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Śląski ZPN - Dolnośląski ZPN
Opolski ZPN - Łódzki ZPN
Grupa IV
1 | Podkarpacki ZPN | 3 | 6 | 5-2 |
2 | Małopolski ZPN | 3 | 4 | 3-1 |
3 | Świętokrzyski ZPN | 3 | 4 | 1-1 |
4 | Lubelski ZPN | 3 | 3 | 2-7 |
1. kolejka (20.09.2017)
Kraków: Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 0:0
Lublin: Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN 1:4
2. kolejka (30.09/01.10.2017)
Kunów: Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN 1:0
Radłów: Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 3:0
3. kolejka (25.10.2017)
Lublin: Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN 1:0
Łańcut: Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 1:0
4. kolejka (28/29.03.2018)
Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN
Podkarpacki ZPN - Lubelski ZPN
5. kolejka (18/19.04.2018)
Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN
Lubelski ZPN - Małopolski ZPN
6. kolejka (1/2/3.05.2018)
Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN