Szkotki jednak lepsze

Po całkiem dobrym meczu reprezentacja przegrała w Szkocji 0:3. Pajor nie strzeliła karnego. Dudek z czerwoną kartką.

el. MŚ 2019, 10.04.2018
Szkocja - Polska 3:0
Ness, Emslie, Cuthbert

Polska: Kiedrzynek - Guściora, Grad (80 Balcerzak), Sikora, Siwińska, Dudek, Daleszczyk, Wiankowska (73 Jędrzejewicz), Kamczyk, Winczo, Pajor

W piątek reprezentacja Polski dość nieoczekiwanie zremisowała we Włocławku z Albanią 1:1. Z kolei we wtorek kadra narodowa przegrała na wyjeździe ze Szkocją 0:3. Tym samym ewentualne marzenia o barażach na przyszłoroczne mistrzostwa Świata bardzo mocno się oddaliły. Polkom do końca eliminacji pozostały jeszcze tylko trzy mecze - z Białorusią na wyjeździe oraz u nas z mocniejszą od nas Szkocją i Szwajcarią.

Podczas meczu ze Szkocją reprezentacja prowadzona przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego pokazała się ze zdecydowanie lepszej strony niż w meczu z Albanią. W 55. minucie bramkarka naszych rywalek wybroniła rzut karny strzelany przez Ewę Pajor. Dla naszego zespołu był to jeden z kluczowych momentów meczu. W 75. minucie drugą żółtą kartkę ujrzała Paulina Dudek. Później dwa gole strzeliły gospodynie, a trzeciego dołożyły w doliczonym czasie gry. Szkocja w rankingu FIFA jest na 22. miejscu. Polska na - 31.

Następne mecze eliminacyjne obędą się w czerwcu i we wrześniu.