Poprawiły bilans z Angielkami i Włoszkami

Reprezentacja Polski zakończyła już swój udział w turnieju finałowym Mistrzostw Europy U17, który odbywa się jeszcze na Litwie. Polki swój udział w młodzieżowym EURO zakończyły na fazie grupowej. W ostatecznej klasyfikacji turnieju zespół trener Niny Patalon zajął 7. miejsce na ośmiu uczestników, a słabsza od nas w ilości zdobytych punktów była tylko Litwa, która jako gospodarz nie musiała brać udziału w eliminacjach. Taki rezultat nie do końca odzwierciedla wynik naszej reprezentacji osiągnięty w tym sezonie. 

Polki na Litwie zremisowały dwa mecze i jeden przegrały. Remisy osiągnęliśmy z Anglią (2:2) i Włochami (0:0). To dobre wyniki, bo poprzednie nasze mecze z tymi obiema reprezentacjami U17 przegraliśmy. Na finałach postawiliśmy się im i poprawiliśmy bilans meczów bezpośrednich co jest dużym plusem. Z Hiszpanią w ostatnim meczu ulegliśmy 0:5. Porażka z nimi niespodzianką nie była, bo Hiszpanki w czterech poprzednich edycjach ME U17 zawsze dochodziły do meczu finałowego a my kończyliśmy swój udział z mistrzostwami na poziomie turnieju eliminacyjnego elite round. 

Reprezentacja U17 ugrała na finałach dwa punkty i można powiedzieć, że to całkiem dobry wynik, a dodając do tego fakt, iż w eliminacjach wygraliśmy z wyżej notowaną od nas Szwajcarią i Austrią to możemy być dumni z tego pokolenia piłkarek.