Koniec sezonu w III lidze zachodniopomorskiej

Rozegrane zostały już wszystkie mecze w rozgrywkach III liga kobiet, gr. zachodniopomorska. Słowo "już" nie do końca odzwierciedla jednak częstotliwości rozgrywania meczów, ponieważ meczów samych w sobie nie było za wiele. Wynika to z małej liczby drużyn w lidze (mniejszej niż w latach ubiegłych) oraz walkowerów, które oddawał głównie Mustang Korzystno.

W lidze brało udział siedem zespołów. Jeszcze przed startem rozgrywek z ligi wycofały się Vielgovia Szczecin i Zalew Stepnica. Jednym nowym klubem w województwie, który zadebiutował w rozgrywkach jest natomiast Hetman Recz z powiatu choszczeńskiego. Hattrick Kołobrzeg zmienił swoją nazwę na Mustang Korzystno.

Ligę wygrała Victoria SP2 Sianów, która na 12 meczów wygrała wszystkie poza jednym remisem z Błękitnymi Stargard. Zespół trenera Jędrzeja Bieleckiego uzyskał bilans imponujący bramkowy 87:7. Jednym zespołem, który w perspektywie całego sezonu mógłby nawiązać walę o awans z sianowskim klubem była Fala Międzyzdroje.

Sianów opuszcza trzecią ligę i będzie grał w międzywojewódzkiej II lidze. Wiadomo, że z II do III ligi w tym sezonie nie spada żaden z zachodniopomorskich zespołów. Niewykluczone zatem, że skład III ligi zachodniopomorskiej w nowym sezonie będzie jeszcze skromniejszy.


III liga kobiet, gr. zachodniopomorska

1 
Victoria Sianów
12
34
11-1-0
2Fala Międzyzdroje123010-0-2
3Olimpia III Szczecin1219
6-1-5
4Błękitni Stargard
12154-3-5
5Hetman Recz1213
4-1-7
6Energetyk Junior Gryfino
1243-2-7
7Mustang Korzystno
1200-0-12
kolejno: miejsce w tabeli, nazwa drużyny, ilość rozegranych meczów, zdobyte punkty; bilans zwycięstw - remisów - przegranych