MLJ: Wysoka porażka Wandy

W inauguracyjnym spotkaniu Małopolskiej Ligi Juniorek krakowska Wanda wysoka przegrała ze Starówką Nowy Sącz 0:5.

Starówka - Wanda 5:0 (3:0)

Wanda:
Pilacińska - Gąsłowska, Skowera, Ogłódek, Pelc , Król - Kamieńska, Piecyk, Łyszczarz, Kurkowska - Frączek oraz Pierzchała, Mic - Jezierska, Węgorkiewicz, Kojscarz, Starak, Milc I. Milc M.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wyraźnego zwycięstwa gospodyń. Akcje toczyły się raz pod jedną, raz pod drugą bramka. W 5. minucie pierwszą groźną akcję zakończoną niecelnym strzałem przeprowadziły nowosądeczczanki. Na prowadzenie Starówka wyszła w 16. minucie gry, kiedy to po strzale napastniczki Starówki piłka odbiła sie jeszcze od jednej z obrończyń Wandy całkowicie myląc Pilacińską. Od tego momentu zaznaczała sie coraz wyraźniejsza dominacja gospodyń. Wanda sporadycznie kontratakowała stwarzając wprawdzie sytuacje bramkowe (Frączek, Piecyk), ale to gospodynie dwukrotnie umieszczały piłke w bramce Wandy w 30 i 35 min. Mogło być jeszcze gorzej, bo od utraty czwartej bramki w końcówce pierwszej połowy, uratowała Pilacińską poprzeczka.
W drugiej częsci spotkania cały czas ton grze nadawały gospodynie podwyższając wynik juz w 46 min gry ładnym strzałem z dystansu. Starówka kontrolowała wydarzenia na boisku, a Wanda nie potrafiła zmobilizować swoich szyków. Dopiero w ostatnich minutach, przyjezdne zaczęły grać lepiej i mogły strzelić honorową bramkę, ale ani strzał Piecyk w 68. minucie, ani piekny rajd Frączek prawym skrzydłem zakończony centrą i strzałem z woleja kapitana Wandy - nie przyniosły efektu. Co nie mogła Wanda, zrobiła Starówka po wcześniejszym ostrzeliwaniu bramki Pierzchały i Mic (bramkarki Wandy), w 75 min dziewczęta z Sącza ustaliły wynik spotkania.

Źródło: www.wandakrak.dbv.pl


Tabela i wyniki grupy A:
Starówka Nowy Sącz - Wanda 5:0 (3:0)
Naprzód Sobolów - Nadwiślanka Nowe Brzesko 4:1 (2:0)
Zieleńczanka - pauza
 1  Starówka  1  3  5-0 
 2 Naprzód 1 3 4-1
 3 Nadwiślanka 1 0 1-4
 4 Wanda 1 0 0-5
 5 Zieleńczanka 0 0 

Tabela i wyniki grupy B:
Wróblowianka - Bronowianka 0:9 (0:0)
Leskowiec Rzyki - Nadwiślan Gromiec 4:4
Skawinka - pauza
 1  Bronowianka  1  3  9-0 
 2 Wróblowianka 2 3 11-10
 3 Leskowiec 1 1 4-4
 4 Nadwiślan 2 1 5-15
 5 Skawinka 0 0 0-0