Rywale Górnika w Europie

Nowy Mistrz Polski poznał swoich grupowych rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Górniczki polecą do Szkocji.

Mistrz Polski Górnik Łęczna w sierpniu rozpocznie nową kartę swojej historii. Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza po wywalczeniu w tym sezonie pierwszego Mistrzostwa Polski uzyskały prawo startu w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Piłkarki z Łęcznej rozgrywki UEFA Women's Champions League rozpoczną od turnieju grupowego, który rozegrany zostanie w dniach 7-13 sierpnia w szkockim Glasgow.

"Górniczki" w fazie grupowej zmierzą się z trzema rywalami. Gospodarzem turnieju będzie Glasgow City, dla którego będzie to już dziesiąty z rzędu start w rozgrywkach europejskich. Oprócz starcia ze Szkotkami nasze reprezentantki w LM czekają także mecze z belgijskim Anderlecht Bruksela oraz WFC Martve z Gruzji. Mistrz Polski był losowany z drugiego koszyka - zagra więc z jednym teoretycznie silniejszym zespołem oraz dwoma słabszymi.

Jednym słowem - Górnik trafił do trudnej grupy. Wylosował Glasgow, który w trzech poprzednich sezonach był rozstawiony i udział w Lidze Mistrzyń rozpoczynał dopiero w 1/16 finału. W 2014 roku Medyk Konin pokonał w 1/16 finału Glasgow 2:0 ale w rewanżu przegrał po dogrywce 0:3. Mecze w Szkocji najprawdopodobniej odbędą się na sztucznych nawierzchniach. Glasgow City jest faworytem naszej grupy.

Awans do 1/16 Ligi Mistrzyń, w której do gry wejdą najlepsze europejskie zespoły uzyskają zwycięzcy wszystkich dziesięciu turniejów oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc w klasyfikacji wszystkich turniejów eliminacyjnych. Medyk Konin jako poprzedni mistrz każdy ze swoich czterech turniejów eliminacyjnych wygrywał dlatego też nie można przekreślać szans Górnika. Awans do 1/16 Champions League dla mistrza Ekstraligi powinien być obowiązkiem.

Aktualnym mistrzem Europy jest Olympique Lyon.