Największa i najdłuższa II liga zakończyła sezon

Zakończył się sezon w rozgrywkach II liga kobiet, gr. kujawsko-pomorska. Była to największa i najdłuższej trwająca grupa spośród wszystkich czterech krajowych grup drugiej ligi kobiet. Obejmuje ona bowiem aż pięć województw - kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Z tej grupy jako jedynej w trakcie sezonu nie wycofał się żaden z dwunastu uczestników.

Mistrzem, który uzyskał awans do I-ligi została Kotwica Kórnik spod Poznania. Inny z wielkopolskich zespołów Polonia Środa Wielkopolska gra w barażu z Loczkami Wyszków z Mazowsza. Baraż o awans to wyjątkowa sytuacja sodowana tym, że od nowego sezonu pierwsza liga zostaje powiększona z 10 do 12 zespołów. Za rok barażów już nie będzie.

Kwestia spadków z ligi jak co roku nie do końca jest jasna. Ile i które drużyny spadną z ligi okaże się oficjalnie dopiero na początku lipca. Z ligą na pewno żegna się Lubuszanin Drezdenko i Biało-Zielone Gdańsk. Oba zespoły mocno odstawały pod względem poziomu gry. Lubuszanin stracił w 22 meczach aż 130 goli. Beniaminkowie ogólnie nie najlepiej radzili sobie w lidze. Zajęli miejsca 12 (Lubuszanin Drezdenko), 11 (Biało-Zielone Gdańsk), 10 (Lipno Stęszew), 9 (Gwiazda Kania Toruń) i 7 (AP Kotwica Kołobrzeg).

---> końcowa tabela