Balcerzak w Łęcznej

Po blisko sześciu latach spędzonych w Koninie do Górnika Łęczna przeszła Patrycja Balcerzak. Solidny transfer.


Kontrakt reprezentantki Polski z Medykiem Konin nie został przedłużony i Patrycja Balcerzak z byłego mistrza kraju przechodzi grać do obecnego mistrza. Od nowego sezonu 24-letnia pomocniczka będzie występować w GKS Górnik Łęczna. To spore wzmocnienie nowego mistrza przed jego debiutem w Lidze Mistrzyń. Balcerzak uchodzi bowiem za piłkarkę bardzo solidną, inteligentną nie tylko na boisku oraz ma już bardzo duże doświadczenie piłkarskie.

Środkowa pomocniczka w Medyku Konin grała od początku 2013 roku. Zawsze była podstawową piłkarką. Był to wówczas okres świetności wielkopolskiego klubu. Cztery mistrzostwa Polski, regularna gra w finale Pucharu Polski, udane mecze 1/16 Ligi Mistrzyń przed własną publicznością z Glasgow City i ACF Brescią. To wszystko Medyk ma już za sobą, a Balcerzak kolejne sukces może - a zapewne będzie - świętować już z Górniczym klubem.

Patrycja Balcerzak pochodzi z Sieradza w województwie łódzkim. Jest wychowanką miejscowego klubu MOSiR Sieradz, który swego czasu grał także pod nazwą Ostrovii Ostrówek. Latem 2010 roku przeszła do ówczesnego beniaminka Ekstraligi kobiet - Pogoni Women Szczecin. Na początku sezonu 2012/2013 po pierwszej kolejce zrezygnowała z gry w Pogoni na rzecz przejścia do Konina ale transfer ze względów formalnych nie doszedł do skutku i zawodniczka przez pół roku nie grała.

Na szczeblu Ekstraligi kobiet rozegrała 144 mecze w których strzeliła 51 goli. W tym okienku transferowym do Górnika oprócz Balcerzak przechodzi także między innymi Jolanta Siwińska z AZS PWSZ Wałbrzych. Obie są reprezentantkami Polski i parę lat temu wspólnie stawiały swoje pierwsze kroki w Ekstralidze grając w nieistniejącej już Pogoni Women Szczecin.