Futsalowi rywale Polski

Hiszpania, Włochy i Rumunia to grupowi rywale Polek w drodze na EURO 2019. Turniej eliminacyjny w Hiszpanii.


W 2019 roku po raz pierwszy odbędzie się turniej finałowy Mistrzostw Europy kobiet w futsalu. Zagrają w nim tylko cztery zespoły. W eliminacjach będzie brała udział reprezentacja Polski prowadzona przez poznańskiego selekcjonera Wojciecha Weissa.

Polska przed losowaniem miała szczęście. Eliminacje rozpoczniemy od drugiej rundy eliminacji w której bezpośrednio gra się o awans na EURO. Uniknęliśmy tym samym pierwszej rundy eliminacji. Poniekąd możemy być z tego dumni, bo przykładowo w pierwszej rundzie eliminacji grać muszą między innymi takie kraje jak Holandia czy Szwecja. My je wyprzedziliśmy.

W głównej fazie eliminacji, która odbędzie się w dniach 11-16 września Polki zagrają w grupie z Hiszpanią, Włochami i Rumunią. Turniej odbędzie się w Hiszpanii. Tylko mistrz grupy awansuje do pierwszego w historii futsalowego EURO kobiet. Mecze o Puchar Europy odbędą się w lutym 2019 i odbędą się w kraju jednego z uczestników finałów.

Faworytem do awansu z naszej grupy wydają się być Hiszpanki. Graliśmy z nimi w maju podczas turnieju w Moskwie. Przegraliśmy wówczas 0:4. Z kolei dwa lata temu przegraliśmy z Hiszpankami aż 0:9.

I runda eliminacji
grupa 1: Holandia, Belgia, Szwecja, Irlandia Północna
grupa 2: Słowacja, Finlandia, Litwa
grupa 3: Białoruś, Mołdawia, Armenia

II runda
grupa 1: Hiszpania, Włochy, Rumunia, Polska
grupa 2: Rosja, Słowenia, Chorwacja, wygrany eliminacji gr 1
grupa 3: Kazachstan, Ukraina, Węgry, wygrany eliminacji gr 3
grupa 4: Portugalia, Seria, Czechy, wygrany eliminacji gr 2

turniej finałowy
wygrani grup II rundy eliminacji