Sportowe i światowe sukcesy Aleksandry Adamskiej

Aleksandra Adamska wywalczyła pierwsze w historii medale Mistrzostw Świata dla Polskiej Federacji Tenisa Plażowego.

Była zawodniczka klubu 1.FC AZS AWF Katowice z którym grała w Ekstralidze i kadrowiczka reprezentacji Polski do lat 19, Aleksandra Adamska, której karierę piłkarską przerwały dwie operacje kolan, odnosi sukcesy w innej dyscyplinie sportu. I są to sukcesy światowe! Na przełomie czerwca i lipca w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Świata federacji IFBT w których to Ola została wicemistrzynią świata PRO w grze podwójnej ze swoją partnerką Sylwią Mikołajczuk. Oprócz tego razem z drużyną zajęła 3. miejsce w pucharze drużynowym, a także w amatorskich mistrzostwach świata zajęła 3. miejsce w grze podwójnej ponownie z Sylwią Mikołajczuk oraz w grze mieszanej z Pawłem Krupskim.

Temat jest wart podkreślenia, ponieważ są to pierwsze medale zdobyte przez Polskę na Mistrzostwach Świata w Beach Tennisie. Turniej odbył się miejscowości Castelldefels nieopodal Barcelony w Hiszpanii. Beach Tennis to dyscyplina która jest połączeniem tenisa ziemnego i badmintona, rozrywana na boiskach do siatkówki plażowej (siatka znajduje się na wysokości 170 cm), specjalnymi rakietami dostosowanymi do gry oraz piłkami o mniejszej twardości niż te do tenisa. W najbliższym czasie w dniach 12-15 lipca była 26-letnia piłkarka wystartuje jeszcze w Mistrzostwach Europy, które odbędą się na Łotwie.