Oleśnica wraca do kobiecej

Po roku przerwy dziewczyny znów będą grały w piłkę w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Pogoń przystąpi do III ligi.


Przez dwa sezony od połowy 2015 roku do połowy 2017 roku piłka nożna kobiet w Oleśnicy nieopodal Wrocławia była oparta na Żeńskiej Akademii Piłkarskiej Sukces Gmina Oleśnica. Zespół osiągał dobre wyniki, ale rok temu w przerwie między sezonami z drużyny odszedł trener oraz wiele zawodniczek. Spodobało to, że klub wycofał się z dalszej gry w rozgrywkach trzeciej ligi. Po pewnym czasie trenera i piłkarki byłego ŻAP Oleśnica przyjął pod swoje skrzydła klub MKS Pogoń Oleśnica. Zawodniczki najpierw tam trenowały, a teraz przystąpią do rozgrywek ligowych.

- Okres przygotowawczy zaczynamy 17-go lipca. Będziemy trenować na oleśnickim stadionie trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki i czwartki. Zaplanowane są na tę chwilę trzy sparingi: 5 i 26 sierpnia z KS-em Oława oraz 15 sierpnia ze Ślęzą Wrocław. Praca na treningach w ostatnich miesiącach była bardzo ciężka i trudna dla zespołu. Dziewczyny nie miały możliwości brać udziału w rozgrywkach, co jest nagrodą za trud włożony w trening i w tym miejscu chciałem im podziękować za ciężką pracę na treningach. Dużo czasu poświęciliśmy na poprawę poruszania się ze zmianą miejsc w czasie gry bez piłki i z piłką, a także utrwalaliśmy nasz schemat gry w ataku. Obecnie kadra liczy 20 zawodniczek, które są głodne gry. Większa część to zawodniczki już ograne i doświadczone na trzecioligowych boiskach, ale są też takie, które będą dopiero wprowadzane do zespołu i powoli nabierały doświadczenia. Największą bolączką jest to, że mamy w kadrze tylko jedną bramkarkę - relacjonuje trener Adam Maciejewski.

Jakie zatem cele są stawiane przed piłkarkami Pogoni na zbliżający się sezon w rozgrywkach III liga kobiet, gr. dolnośląska? - Cel sportowy jest jeden. Chcemy wrócić do rozgrywek w dobrym stylu i osiągnąć poziom z jakiego byliśmy zadowoleni w przeszłości. W każdym meczu będziemy grać o pełną pulę, ale boisko będzie weryfikować nasze cele i na dzień dzisiejszy nie znamy odpowiedzi czy będziemy w górnej, czy dolnej części tabeli. Na pewno będziemy chcieli powalczyć o miejsce w górnej połowie tabeli - podsumowuje Maciejewski. Boisko będzie weryfikować wyniki Pogoni, ale już dziś można się cieszyć, że Oleśnica ponownie będzie widoczna na mapie piłkarstwa kobiecego.