Kadry wojewódzkie

Rozpoczyna się nowy sezon w rywalizacji kadr wojewódzkich. Trampkarki walczą o finał, juniorki młodsze o Olimpiadę.

W tym tygodniu rozpoczyna się sezon 2018/2019 w rozgrywkach młodzieżowych kadr wojewódzkich. O mistrzostwo Polski w kategoriach wiekowych U14 i U16 rywalizować będą reprezentacje wszystkich szesnastu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Mecze kadr U14 i U16 będą rozgrywane "wspólnie" czyli w jednych terminach i z tymi samymi przeciwnikami, lecz w odmiennej kategorii wiekowej i mecz po meczu.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY
- zmieniono podział grup terytorialnych
- kategoria wiekowa U13 została zamieniona na U14
- turnieje półfinałowe U14 zostały wydłużone z 2 do 3 dni rywalizacji
- mecze U14 będą rozgrywane tak samo jak U16 na pełnowymiarowych boiskach

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych U16 im. Ireny Półtorak

W rozgrywkach udział biorą zawodniczki reprezentujące kluby sportowe z poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej (zawodniczki ur. 2003-2004 r.).

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w dwóch etapach:
a) mecze eliminacyjne - 4 grupy eliminacyjne - po 4 reprezentacje ZPN (każda reprezentacja ZPN rozegra 3 mecze jesienią i 3 mecze wiosną)
b) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - tygodniowy turniej finałowy z udziałem wszystkich mistrzów i wicemistrzów wszystkich czterech grup eliminacyjnych

Mecze rozgrywane są piłkami nr 5.
Zawodniczki rozgrywają mecze w butach ,,lankach’’ tj. z tzw. „laną” podeszwą.
Dozwolona jest zmiana w meczu 7 zawodniczek bez prawa powrotu.
W eliminacjach oraz turnieju finałowym obowiązują kary wynikające z przepisów gry w piłkę nożną (żółte i czerwone kartki)

Czas gry: w meczach eliminacyjnych (w grupach) - 2 x 40 minut (przerwa do 15 minut), natomiast w turnieju finałowym OOM – 2 x 30 minut (przerwa 15 minut).

Mistrzostwa Polski Młodziczek U14 im. Kazimierza Górskiego

W rozgrywkach udział biorą zawodniczki reprezentujące kluby sportowe z poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej (zawodniczki ur. 2005-2007 r.). Z rocznika 2007 w protokole meczowym mogą zostać wpisane maksymalnie 3 zawodniczki.

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w trzech etapach:
b) turnieje półfinałowe - z udziałem mistrzów i wicemistrzów grup eliminacyjnych (dwie grupy po 4 zespoły)
c) mecz finałowy - spotkanie mistrzów grup finałowych (jeden mecz)

Dozwolona jest dowolna liczba zmian zawodniczek - z prawem powrotu do gry (tzw. zmiany powrotne, wykonywane w strefie technicznej).

Czas gry: w meczach eliminacyjnych grupowych – reprezentacji ZPN - 2 x 35 minut (przerwa do 15 minut), w rozgrywkach półfinałowych – grupowych czas gry 2x30 minut (przerwa do 10 minut), w meczu finałowym – czas gry 2x35 minut.