Po AMP w Krakowie (foto)

W Krakowie rozegrano drugi półfinał Akademickich Mistrzostw Polski. Nie było mocnych na gospodynie.

Od piątku do niedzieli w Krakowie rozgrywany był turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. O prawo gry w turnieju finałowym, który w dniach 22-24 lutego odbędzie się w Opolu i zorganizuje go opolska Politechnika rywalizowało 17 drużyn z południowej części kraju.

Awans wywalczyło 7 z nich. Turniej wygrał jeden z faworytów - UJ Kraków, który w finale pokonał PWSZ Wałbrzych. Na podium znalazł się także UJD Częstochowa. Jeśli chodzi o miejsca na podium to można powiedzieć, że niespodzianek nie było. UJ to aktualny akademicki Mistrz Polski w a ubiegłorocznym meczu o złoto pokonał właśnie Wałbrzych. Obie drużyny bazują na zawodniczkach grających na co dzień w Ekstralidze kobiet na trawie.

Ponadto, awans do turnieju finałowego zapewniły sobie również Politechnika Śląska w Gliwicach, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Na siedem miejsc z południa Polski w turnieju finałowym AMP aż cztery zostały wywalczone przez zespoły z Małopolski.

Najlepszą zawodniczką turnieju była Klaudia Kubaszek z UJ Kraków. Królową strzelczyń została Kinga Ejzel z Politechniki Wrocławskiej natomiast Karolina Klabis z UJ Kraków została nagrodzona tytułem najlepszej bramkarki.

Był to drugi i zarazem ostatni turniej półfinałowy AMP. Tydzień wcześniej rywalizacja toczyła się w Poznaniu i brały w niej udział zespoły Akademickie z północy kraju. Awans uzyskali tam Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania, Uniwersytet Łódzki, AWF Poznań, AWFiS Gdańsk, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jako gospodarz stawkę 16 finalistów uzupełni Politechnika Opolska.