Polki przegrywają w ćwierćfinałach Ligi Mistrzyń

Dwa kluby w których grają Polki rywalizują w ćwierćfinałach Ligi Mistrzyń. Niestety pierwsze starcia ćwierćfinałowe zakończyły się nie po myśli zarówno niemieckiego VfL Wolfsburg w którym gra Ewa Pajor, jak i francuskiego Paris Saint-Germain, którego zawodniczkami są Katarzyna Kiedrzynek i Paulina Dudek.

VfL Wolfsburg w ćwierćfinale przegrał z Olympique Lyon 1:2. Z kolei Paris Saint-Germain uległo londyńskiej Chelsea 0:2. Z Polek w tych meczach wystąpiła tylko Ewa Pajor. Choć kluby naszych reprezentantek przegrały pierwsze mecze to przed nimi jeszcze rewanżowe spotkania, które odbędą się 27 marca i co warto podkreślić zarówno Wolfsburg, jak i Paryż zagrają przed własną publicznością, a więc nie wszystko jeszcze stracone.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych UEFA Women's Champions League hiszpańska FC Barcelona pokonała norweski zespół LSK Kvinner 3:0 natomiast czeska Slavia Praga zremisowała 1:1 z niemieckim Bayernem Monachium. Rok temu Ligę Mistrzyń wygrał francuski Olympique Lyon. W tej edycji tych rozgrywek polską Ekstraligę w Europie reprezentował Górnik Łęczna ale odpadł już na poziomie turnieju kwalifikacyjnego do fazy pucharowej.