Podsumowanie 23. kolejki

Górnik Łęczna z kolejną porażką. Po zwycięstwie nad Sosnowcem koniński Medyk dogonił w ilości punktów Górnika.

»  Trwa zła passa Górnika Łęczna. Teraz mistrz Polski został ograny na wyjeździe przez GKS Katowice 1:0. Ostatni mecz Górnik wygrał pięć kolejek temu.
»  Medyk Konin pokonał u siebie Czarnych Sosnowiec 1:0 i dzięki porażce Górnika Łęczna z Katowicami również wynikiem 1:0 piłkarki z Wielkopolski zrównały się punktami z Łęczną.
»  Polonia Poznań do przerwy prowadziła 2:0 z AZS UJ Kraków. W przerwie meczu trener UJ dokonał aż czterech zmian i na drugą połowę meczu zespół wyszedł odmieniony wygrywając ostatecznie aż 6:2.
»  Mitech Żywiec jeszcze wierzy i nawet ma szansę na utrzymanie w elicie. Podopieczne trener Eweliny Prokop wygrały we Wrocławiu 3:0 i do zajmującego pierwsze bezpieczne miejsce w lidze AZSu Wrocław tracą już "tylko" cztery punkty, ale aby go wyprzedzić w tabeli muszą zdobyć o pięć punktów więcej od niego, bo Wrocław ma lepszy bilans meczów bezpośrednich.
»  Justyna Maziarz z AZS UJ Kraków ustrzeliła swojego pierwszego hattricka w Ekstralidze kobiet. Dokonała tego w Poznaniu w czasie 45-minut swojej gry.
»  5 z 6 meczów tej kolejki odbyło się z użyciem przez sędzie zestawów słuchawkowych do komunikacji.
»  Pierwszy mecz w tym sezonie opuściła Martyna Wiankowska. Piłkarka Czarnych Sosnowiec musiała w tej kolejce pauzować za żółte kartki, przez co nie mogła zagrać w Koninie.
»  Dla Julii Wycisk z Sosnowca i Agnieszki Bryzek z Krakowa była to kolejka w której setny raz wystąpiły w Ekstralidze.
»  25 - tyle bramek w tym sezonie zdobyła już Natalia Chudzik z Medyka Konin. W ostatnich trzech latach taką ilość goli w jednym sezonie osiągała tylko Ewelina Kamczyk.
»  Martyna Boguszyńska z Polonii Poznań zdobyła swoją pierwszą bramkę w Ekstralidze. Boguszyńska w Polonii gra od wiosny. Wcześniej była najlepszą snajperką Kotwicy Kórnik.
»  Czarni Sosnowiec pierwszy raz od dziewiętnastu kolejek nie strzelili gola. Łącznie Czarni w tym sezonie tylko w dwóch meczach nie zdobyli żadnego gola - dwukrotnie w meczach z Medykiem Konin, które przegrali.

AZS Wrocław - Mitech Żywiec 0:3
Stopka, Warunek, Wnuk

Sędzia: Agnieszka Olesiak (Małopolski ZPN)

AZS: Rydlewska - Korda, Parka, Kwapisz, Turowska, Kulig (80 Chudzik), Homa, Byś Martyna, Jurczenko, Nowacka (65 Mularczyk), Czudecka

Mitech: Komosa - Matyja (60 Biegun), Rżany, Kovtun, Zdechovanova, Smidova (85 Liskova), Chrzanowska (67 Sykorova), Wiśniewska, Stopka (78 Gruszka), Wnuk, Warunek (55 Zeman)

GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:0