Medyk odzyskał Puchar Polski

Puchar Polski zdobył wicemistrz Polski. W finale rozegranym w Łodzi piłkarki Medyka pokonały Czarnych Sosnowiec.

finał Pucharu Polski, 19.06.2019
Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 3:4
Jaszek, Hmirova, Wiankowska - Kopińska x2, Gawrońska, Chudzik

Sędzia: Magdalena Figura-Łyżwa (Śląski ZPN)

Czarni: Szymańska - Grad, Fischerová, Horváthová, Matla, Operskalska, Cichosz (46 Wycisk), Horváthová, Šušková, Hmírová, Wiankowska, Jaszek.

Medyk: Busch - Maskiewicz, Sałata, Gedgaudaitė, Lukas, Zając (20 Chudy), Majda, Pakulska, Chudzik, Gawrońska (90 Nowak), Kopińska

W sezonie ligowym Medyk Konin kolejno wygrywał z Czarnymi Sosnowiec 5:0, następnie zremisował z nimi 1:1, a w trzecim meczu wygrał 1:0. Dlatego też w finale Pucharu Polski między tymi drużynami niespodzianki przełamującej tą przewagę Konina nad Sosnowcem nie było. Trofeum nie mógł obronić ubiegłoroczny jego zdobywca i aktualny mistrz Ekstraligi - Górnik Łęczna, który w półfinale został wyeliminowany właśnie przez Medyka.

Medyk Konin wygrywając 4:3 nad Czarnymi Sosnowiec zdobył po raz dziewiąty w swojej historii Puchar Polski. Zespół z Wielkopolski odzyskał trofeum po rocznej przerwie. Wcześniej koninianki krajowy puchar zdobywały odpowiednio w 2005, 2006, 2008, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 roku. Z kolei Sosnowiec pucharowe rozgrywki wygrywał aż jedenastokrotnie - to najlepszy wynik w 35-letniej historii Pucharu Polski - ale ostatni raz triumfował w 2002 roku.

Finał rozgrywany w Łodzi miał dwa oblicza. Do przerwy było już 3:0 dla wicemistrzyń z Konina. Wydawało się, że "jest już po meczu". W drugiej części spotkania gole zaczęły strzelać piłkarki z Sosnowca i na dziesięć minut przed końcem zdobyły kontaktowego gola na 3:4. Swój korzystny wynik do końca dowiózł jednak Medyk Konin pokazując, że można go traktować jako rewelacje tego sezonu.

Najlepszą zawodniczką meczu finałowego została wybrana Natalia Chudzik z Medyka Konin. Mecz był transmitowany w Polsat Sport.