Od nowego sezonu będzie milion złotych w PP

W ostatnich latach suma nagród finansowych ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozgrywkach o Puchar Polski wynosiła 55 tysięcy złotych. Rozkładała się ona w wysokości 35 tysięcy dla zdobywcy pucharu oraz 20 tysięcy dla przegranego w finale. Od nowego sezonu ma być olbrzymi wzrost nagród finansowych za grę w Pucharze Polski kobiet.

Od następnego sezonu pula nagród finansowych w rozgrywkach o Puchar Polski ma wynieść milion złotych. Nagroda za triumf zostanie podniesiona z 35 tysięcy aż na 400 tysięcy złotych co będzie zdecydowanie największą kwotą możliwą do zgarnięcia spośród wszystkich rozgrywek w piłce kobiet. Finalista, czyli przegrany w finale otrzyma 100 tysięcy.

Pozostałe 500 tysięcy złotych zostanie podzielone na drużyny, które odpadną na wcześniejszym etapie rozgrywek. To istotna nowość, bo aktualnie tylko finaliści otrzymują nagrody finansowe z PZPN. Dojść do finału będzie jednak trudniej, bo pucharowe rozgrywki zostaną rozbudowane, a właściwie wydłużone.

Obecnie najlepsze kluby Ekstraligi zaczynają pucharową batalię na etapie 1/8 finału, a od nowego sezonu będą już grały w 1/32. Ponadto na poziomie ćwierćfinałów i półfinałów rozgrywane będą dwumecze celem przejścia do następnego etapu.

W tym roku Puchar Polski dziewiąty raz w swojej historii zdobył Medyk Konin. Jeśli wygra także za rok to z kasy związku dostanie więcej niż przez wszystkie dotychczasowe lata. Wspominając jeszcze ostatni finał to można przytoczyć pewien obrazek. Najlepsza zawodniczka meczu otrzymała bon na 500 zł co biorąc pod uwagę już ogłoszone przez PZPN zmiany finansowe wyglądało dość groteskowo...