Sparta lubi Beach Soccera

- Z utęsknieniem czekałyśmy na lato. To dla nas ważny moment sezonu - mówi Paulina Bednarska ze Sparty Daleszyce.


W tym roku po raz pierwszy sezon w rozgrywkach kobiecego Beach Soccera został wydłużony. Dotychczas cały sezon skupiał się tylko na trzydniowym turnieju, w którym rywalizacja toczyła się o Mistrzostwo Polski. Był to jednocześnie początek i koniec gry dziewczyn na plaży. Od tego sezonu rozgrywany będzie turniej o Puchar Polski kobiet w Beach Soccerze. Dzięki temu sezon został wydłużony z jednego do dwóch turniejów. Turniej o Puchar Polski będzie jednocześnie eliminacjami do turnieju o Mistrzostwo Polski. Sezon plażowej piłki nożnej rozpocznie się w dniach 5-7 lipca turniejem o Puchar Polski w Gdańsku z którego osiem najlepszych zespołów uzyska awans do gry o mistrzostwo Polski w turnieju zaplanowanym na pierwszą połowę sierpnia w Kołobrzegu.

Na udział w obu turniejach liczy Sparta Daleszyce. - Można powiedzieć, że jesteśmy już stałym uczestnikiem rozgrywek Beach Soccera - przyznaje piłkarka Paulina Bednarska. - Na piasku gramy od 2014 roku. W tym roku dla naszego klubu, jak i dla mnie będzie to więc już szósta edycja gry o medale. Muszę przyznać, ze zawsze z utęsknieniem czekamy na lato. Beach Soccer to dla nas ważny moment sezonu - opowiada zawodniczka z Daleszyc. Największym sukcesem jej zespołu było zdobycie cztery lata temu tytułu mistrzyń Polski w plażowej piłce nożnej i rok później występ w Lidze Mistrzyń we Włoszech.

- Turnieje Beach Soccera scalają naszą drużynę. Jako dla dziewczyn z województwa świętokrzyskiego wyjazd na parę dni nad Bałtyk jest też pewnego rodzaju atrakcją. W fajnym otoczeniu robimy to, co lubimy, czyli gramy w piłkę. Wyniki w poszczególnych turniejach na przestrzeni lat miałyśmy różne. Od bardzo dobrych po bardzo mało zadowalające, niezgodne z naszymi aspiracjami. Nie wyobrażam sobie jednak abyśmy w tym roku nie zagrały w obu turniejach zarówno w Pucharze Polski jak i w późniejszych Mistrzostwach Polski. Chciałybyśmy uzyskać w obu turniejach jak najlepsze wyniki - podkreśla Paulina Bednarska.

Sparta Daleszyce ma za sobą bardzo udany sezon w II lidze kobiet na trawiastych boiskach. Uzyskała przed paroma tygodniami awans do pierwszej ligi. - Cieszymy się z naszego historycznego awansu. Tym samym dokonałyśmy tego, co rok temu uciekło nam przez palce, bo wówczas zajęłyśmy drugie miejsce w lidze i przegrałyśmy baraż o awans. Teraz udało się osiągnąć cel, którym był awans na zaplecze Ekstraligi. Wiadomo, że gra w pierwszej lidze, a także udział w dwóch nadmorskich turniejach Beach Soccera to dla naszego klubu spore wyzwania organizacyjno-finansowe. Mam nadzieję, że jako klub podołamy mu, a my jako piłkarki pokażemy na boisku, że warto nas wspierać i nam kibicować - kończy z uśmiechem 21-letnia futbolistka Sparty Daleszyce.