Na ratunek Jeziorak Iława

Jeziorak przygarnął piłkarki rozwiązanego GKS Wikielec. Gdyby nie on to III liga na Warmii i Mazurach mogłaby zniknąć.


Tylko trzy zespoły zgłosiły w terminie akces do uczestnictwa w rozgrywkach III liga kobiet, gr. warmińsko-mazurska w nadchodzącym sezonie 2019/2010. Była to istniejąca od roku Hanza Elbląg oraz rezerwy I-ligowych Stomilanek Olsztyn i drugoligowego Stomilu Olsztyn. Liga dla trzech zespołów? Wyglądałoby to bardzo, ale to bardzo słabo...

Po ostatnim sezonie w trzeciej ligi warmińsko-mazurskiego wycofał się GKS Wikielec. Drużyna z powiatu iławskiego po paru sezonach gry została rozwiązana. Byłe piłkarki GKS-u w obliczu takiej sytuacji zgłosiły się do najmocniejszego męskiego klubu w regionie - Jezioraka Iława z propozycją gry właśnie pod szyldem Jezioraka w III lidze. Propozycja została zaakceptowana przez "męski" klub.

Od nowego sezonu zawodniczki, które dotychczas grały w GKS Wikielec będą występowały jako ITS Jeziorak Iława. W ten sposób piłkarki z rozwiązanej drużyny nadal będą mogły grać w piłkę, a III liga w województwie warmińsko-mazurskim poniekąd została uratowana, bo będą w niej grały cztery zespoły, chyba że ktoś jeszcze zgłosi się do gry jako piąty zespół.

Należy pochwalić Iławskie Towarzystwo Sportowe "Jeziorak" za to, że wyciągnęło pomocną dłoń piłkarkom ze swojego regionu wchodząc tym samym w odpowiednim momencie do świata kobiecej piłki nożnej.