Biała wycofała się z elity

Uczelnia nie wyraziła chęci wspierania AZS PSW Biała Podlaska. Biała w Ekstralidze grała od 2006 roku.


Żeńska sekcja piłkarska działająca w ramach dzisiejszej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej powstała w 2003 roku. Niedługo potem, bo już w sezonie 2006/2007 zadebiutowała w Ekstralidze kobiet. Teraz AZS PSW Biała Podlaska wycofał się z gry w piłkarskiej elicie. Formalne decyzje co do dalszej przyszłości klubu i piłki nożnej kobiet w mieście mają jednak zapaść w najbliższych dniach. Najprawdopodobniej Biała Podlaska będzie grała tylko na szczeblu lokalnym i uczestniczyła w rozgrywkach młodzieżowych.

- Senat uczelni nie wyraził chęci wspierania sekcji na dotychczasowych warunkach. Klub zwrócił się o pomoc do Prezydenta Michała Litwiniuka. Miasto odmówiło pomocy finansowej. Najbliższe dni mają przynieść decyzje co do dalszego losu sekcji piłki nożnej kobiet AZS PSW - napisał portal bialanews.pl powołując się na prezesa klubu Marcina Kasprowicza potwierdzającego informację o wycofaniu zespołu z Ekstraligi kobiet.

O możliwości wystąpienia problemów w dalszym utrzymywaniu piłkarek przez uczelnie zaczęto mówić w marcu bezpośrednio po śmieci rektora uczelni Józefa Bergiera, który był założycielem zarówno uczelni jak i żeńskiej drużyny. Teraz czarny scenariusz ma się ziścić. Biała Podlaska po Medyku Konin i AZS Wrocław miała najdłuższy staż na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. Grała w Ekstralidze przez trzynaście sezonów. Ostatni sezon zakończyła na 8. miejscu na dwanaście zespołów w lidze.