Mitech Żywiec przywrócony

Na wycofaniu Białej Podlaskiej skorzysta Mitech Żywiec. Na dwa tygodnie przed startem ligi wrócił do Ekstraligi.


Towarzystwo Sportowe Mitech Żywiec skorzystało z regulaminowego prawa i wraca do Ekstraligi w miejsce wycofanego właśnie z piłkarskiej elity klubu AZS PSW Biała Podlaska. Mitech poprzedni sezon zakończył na 11. miejscu w lidze i razem z Polonią Poznań spadł do I ligi. W związku z wycofaniem Białej Podlaskiej klub z województwa śląskiego jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz otrzymał od PZPN propozycję powrotu do ligi z której skorzystał.

Mitech Żywiec od 2009 roku nieprzerwanie grał w Ekstralidze. W swoim dziesiątym sezonie występów na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego spadł z ligi, ale teraz szczęśliwie do niej wraca. Nowy sezon Ekstraligi ma ruszyć w weekend 3/4 sierpnia, ale z uwagi na fakt, że Mitech o przywróceniu do ligi dowiedział się nieco na ponad dwa tygodnie przed startem ligi to inauguracja sezonu w jego wykonaniu być może zostanie przełożona na późniejszy termin.

Sytuacja z dość nieoczekiwanym wycofaniem AZS PSW Biała Podlaska i tym samym z przywróceniem do ligi Mitechu Żywiec przypomina trochę tą z 2017 roku. Wówczas z ligi spadła Biała Podlaska, ale finalnie uratowała się, bo wycofały się GOSiRki Piaseczno. Teraz to Mitech Żywiec, czyli kolejny klub z ogromnym stażem w Ekstralidze skorzysta na wycofaniu swojego dotychczasowego rywala.