Startują MP Beach Soccera

Od czwartku do soboty w Kołobrzegu rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w plażowej piłce nożnej kobiet.


We czwartek na plaży w Kołobrzegu rozpoczną się XIII Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer). O miano najlepszej plażowej drużyny w Polsce rywalizować będzie osiem drużyn drużyn. Turniej potrwa trzy dni.

W tym roku zmieniono formułę gry o mistrzostwo Polski w piłce plażowej. Podczas ubiegłych lat w mistrzowskim turnieju grało zazwyczaj około 10-15 drużyn. Teraz zagra tylko osiem. Dlaczego? W tym roku postanowiono wydłużyć sezon beach soccerowy przez dołożenie turnieju o Puchar Polski, który stał się jednocześnie eliminacjami do turnieju o mistrzostwo Polski.

Podczas turnieju o Puchar Polski który miesiąc temu odbył się na plaży w Gdańsku awans do turnieju o mistrzostwo kraju wywalczyło osiem najlepszych zespołów. Są to w kolejności: Grembach Łódź, Gol Częstochowa, Marcus Gdynia, Red Devils Chojnice, Sparta Daleszyce, Pogoń Tczew, Pogoń Zduńska Wola, oraz Zamłynie Radom.

Turniej będzie zacięty ciekawy, ponieważ spotkają się w nim zespoły już odbyte grą na piasku. Stawką gry nie będzie tylko mistrzowski tytuł, ale również prawo reprezentowania Polski na Euro Winners Cup 2020 czyli w plażowej Lidze Mistrzyń. Tytułu będzie bronić Lady Grembach Łódź, który od dwóch lat jest mistrzem kraju w tej odmianie piłki.

Kobiece mistrzostwa Beach Soccera potrwają trzy dni. Mecze będą rozgrywane razem z meczami męskimi na boisku położonym przy molo w Kołobrzegu.

czwartek, 8 sierpnia
08:00 Lady Grembach Łódź - Zamłynie Radom
09:00 Red Devils Ladies Chojnice - UKS Sparta Daleszyce
10:00 Gol Częstochowa - Pogoń Zduńska Wola
11:00 Marcus Gdynia - Pogoń Tczew
16:00 Red Devils Ladies Chojnice - Zamłynie Radom
17:00 UKS Sparta Daleszyce - Lady Grembach Łódź
18:00 Marcus Gdynia - Pogoń Zduńska Wola
19:00 Pogoń Tczew - Gol Częstochowa

piątek, 9 sierpnia
12:00 Zamłynie Radom - UKS Sparta Daleszyce
13:00 Lady Grembach Łódź - Red Devils Ladies Chojnice
14:00 Pogoń Zduńska Wola - Pogoń Tczew
15:00 Gol Częstochowa - Marcus Gdynia

sobota, 10 sierpnia

10:00 półfinał
11:00 półfinał
12:00 mecz o 7. miejsce
13:00 mecz o 5. miejsce
16:00 mecz o 3. miejsce
17:00 finał