Medal ucieszy Częstochowę

- W Pucharze doszłyśmy do finału. Medal w plażowych mistrzostwach ucieszy nas mocniej - mówi Dominika Małycha.


Już w najbliższy czwartek rozpocznie się na plaży w Kołobrzegu trzydniowy turniej finałowy o Mistrzostwo Polski kobiet w Beach Soccerze. Jednym z ośmiu zespołów, który na piasku powalczy o medale krajowych mistrzostw będzie Gol Częstochowa. Drużyna z okręgu Śląskiego przyjdzie nad Bałtyk powalczyć o medal i trzeba przyznać, że ma na nie realne szanse.

- Miesiąc temu grałyśmy w turnieju o Puchar Polski w Beach Soccerze, który był jednocześnie kwalifikacjami do kołobrzeskiego turnieju o mistrzostwo Polski - opowiada Dominika Małycha z Gola Częstochowa. - Na plaży w Gdańsku grając o Puchar Polski doszłyśmy do samego finału w którym uległyśmy Grembachowi Łódź. Wróciłyśmy z Gdańska z medalami, choć oczywiście był niedosyt po przegranym meczu finałowym. Z Kołobrzegu też chcemy wrócić do naszych domów z medalami. Po nie jedziemy nad morze - uśmiecha się Małycha.

Gol Częstochowa aby wejść do strefy medalowej najpierw będzie musiał wyjść ze swojej grupy. Jego grupowymi rywalami będą Pogoń Tczew, Marcus Gdynia oraz Pogoń Zduńska Wola. W przypadku powodzenia w grupie Golarki w półfinale zmierzą się z jednym z zespołów z przeciwnej grupy, czyli Spartą Daleszyce, Zamłyniem Radom, Red Devils Ladies Chojnice bądź broniącym złotego medalu Grembachem Łódź.

Beach Soccer dla Gola to tylko jeden elementów piłkarskiej aktywności dziewczyn trenujących w klubie. - Gramy na trawie w I lidze, gramy w lidze futsalu, część z nas gra także w Akademickich Mistrzostwach Polski. Piłka plażowa to bardzo przyjemne urozmaicenie. Podczas turnieju w Gdańsku zobaczyliśmy, że w tym sezonie mamy szansę na sukces. Częściowy sukces już osiągnęłyśmy. Drugą równomierną częścią sukcesu będzie medal w Kołobrzegu i zakończenie piaskowych mistrzostw bez kontuzji, bo tydzień po nich rozpoczynamy sezon w I lidze na trawie - zauważa Dominika.

Niespełna 22-letnia Dominika Małycha pochodzi z miejscowości Praszka w powiecie oleskim na Opolszczyźnie. Przez kilka dobrych lat grała w ULKS Bogdańcowice na poziomie I i II ligi kobiet. Po rozwiązaniu Bogdańczowic związała się rok temu z Golem Częstochowa z którym gra w I lidze na trawie oraz w futsalowej Ekstralidze. W przeszłości grała także w futsalowej drużynie Rolnika Głogówek.