Liczne debiuty w Ekstralidze

Nowy sezon to również nowe piłkarki w Ekstralidze. W 1. kolejce odnotowaliśmy wiele debiutów w najwyższej klasie.


Zawsze podczas kolejki inaugurującej nowy sezon w Ekstralidze swój debiut na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce zalicza największa ilość nowych zawodniczek. Tak też było w ostatni weekend, kiedy to zainaugurowany został nowy sezon 2019/2020 w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W pierwszej kolejce nowego cyklu rozgrywek swoją przygodę z Ekstraligą rozpoczęło 20 zawodniczek. To mała liczba. Na przykład dwa lata temu debiutantek w pierwszej kolejce było 39, a rok temu 29. Mniejsza ich liczba w tym sezonie to zapewne efekt tego, że kluby Ekstraligi bardziej ostatnio skupiają się na transferach zawodniczek wewnątrz Ekstraligi niż na wychowaniu i sprowadzaniem piłkarek z niższych lig.

Liczba debiutantek być może jeszcze nieznacznie wzrośnie, ponieważ mecz Górnik Łęczna - UKS SMS Łódź został przełożony na inny termin. Najwięcej debiutantek było w zespole beniaminka z Głogówka. To właśnie Rolnik Głogówek w tym sezonie będzie najmniej doświadczonym zespołem w lidze.

Rolnik Głogówek: Anita Buchta, Beata Kiersztajn, Emilia Pawłowska, Nicola Konefał, Wiktoria Aumiller, Natalia Adamczyk, Ewa Duda, Aleksandra Sobkowicz, Ilona Kujawska, Kinga Ejzel
KKP Bydgoszcz: Wiktoria Węglarz, Anna Siwicka, Weronika Andrzejewska, Daria Gugała, Julia Krupińska, Paulina Wierzbowska
Olimpia Szczecin: Oktawia Siudowska, Wiktoria Bagińska
Mitech Żywiec: Alicja Bijak
AZS Wrocław: Aleksandra Kopecka
Medyk Konin: -
AZS UJ Kraków: -
AZS PWSZ Wałbrzych: -
GKS Katowice: -
Czarni Sosnowiec: -

Wszystkim debiutantkom Ekstraligi gratulujemy debiutu oraz życzymy jak największej ilości rozegranych spotkań na boiskach najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce.