Rolnik Głogówek zebrał 20 tysięcy złotych

Po siedemnastu latach Ekstraliga kobiet wróciła do Głogówka. Z tej okazji przed inaugurującym nowy sezon meczem najwyższej klasy rozgrywkowej pomiędzy Rolnik Głogówek - AZS UJ Kraków (1:4) odbyła się mała ceremonia. Gratulacje za awans Rolnikowi składali między innymi władze Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS czy choćby przedstawiciele AZS UJ Kraków. Od Opolskiego Związku Piłki Nożnej klub z Głogówka otrzymał nagrodę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych, a od Wojewódzkiego Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu otrzymał 5 tysięcy. W ten sposób klub wzbogacił się o 20 tysięcy złotych.

Zapewne niektórzy będą się zastanawiać czy to dużo, czy mało. Na pewno to skromna kwota biorąc pod uwagę zasięg centralny Ekstraligi ale dla porównania można dodać, że jeszcze parę lat temu na początku kadencji obecnych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej nagroda za triumf w Pucharze Polski wynosiła 15 tysięcy złotych czyli tyle samo ile Rolnik otrzymał teraz za awans ze strony swojego wojewódzkiego związku piłki nożnej, a całościowa nagroda od opolskich struktur OZPN i LZS do których Rolnik należy była dla klubu teraz taka sama, jaką jeszcze pięć sezonów temu PZPN wypłacał mistrzowi kraju za... wygranie Ekstraligi.

Jeśli Rolnik Głogówek utrzyma się w Ekstralidze to w przyszłym sezonie na starcie otrzyma natomiast 50 tysięcy złotych od PZPN. Od przyszłego sezonu 2020/2021 takie dofinansowanie będzie przysługiwało każdemu klubowi z Ekstraligi kobiet.