Za miesiąc start eliminacji do EURO 2021

Mniej niż miesiąc pozostał do rozpoczęcia eliminacji Mistrzostw Europy 2021. Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra 3 września. Wówczas to kadra selekcjonera Miłosza Stępińskiego zagra na wyjeździe z Czechami. Mecz z naszymi południowymi sąsiadkami rozegrany zostanie w miejscowości Uherske Hradiste. To miasto położone około 200 kilometrów od Katowic. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie transmitowane w telewizji.

Dla Polek będzie to rozpoczęcie eliminacji, a dla naszych przeciwniczek już drugi mecz, bo pierwszy rozegrają 30 sierpnia z Mołdawią. Oprócz Czech i Mołdawii w naszej grupie są jeszcze Azerbejdżan i Hiszpania. Faworytem do wygrania grupy są Hiszpanki. Można zakładać, że Polki razem z Czeszkami będą rywalizować o drugie miejsce w grupie.

Awans do EURO 21 wywalczą zwycięzcy wszystkich dziewięciu grup eliminacyjnych i trzech najlepszych wiceliderów. Sześciu pozostałych wiceliderów grup zagra w barażach o trzy wolne miejsca w gronie finalistów. Stawkę finalistów ME jako szesnasty zespół uzupełni Anglia jako gospodarz finałowego turnieju. Eliminacje potrwają ponad rok.