Groźne strzały Wójcik

Dwa medale i dwie statuetki Beach Soccera. - Śmieją się ze znad morza przywożę pamiątki - opowiada Justyna.


Sezon w rozgrywkach Beach Soccera już się zakończył. Trwał on przez dwa... turnieje. Najpierw odbył się turniej o Puchar Polski w plażowej piłce nożnej będący jednocześnie eliminacjami do turnieju o Mistrzostwo Polski, a następnie wspominane właśnie finały mistrzostw kraju. Największą niespodziankę w rywalizacji na piasku sprawił w tym roku Gol Częstochowa, który dwukrotnie zajął miejsca na podium. W Pucharze Polski rozgrywanym w Gdańsku finiszował na drugim miejscu, a w turnieju finałowym mistrzostw Polski w Kołobrzegu zdobył brązowe medale pokazując tym samym, że jego doskonałe wyniki osiągane w tym roku na piasku nie były dziełem przypadku.

- Możemy być dumne z osiągniętych rezultatów - mówi Justyna Wójcik z Gola Częstochowa. - Rok i dwa lata temu w Kołobrzegu zajmowałyśmy odległe miejsca. W tym roku byłyśmy jedną z czołowych drużyn. Wyniki osiągnięte zarówno w Pucharze Polski, jak i w Mistrzostwach Polski sprawiają, że naprawdę możemy być zadowolone same z siebie. Myślę, że nie skłamię jeśli powiem, że cel jaki miałyśmy do osiągnięcia przystępując do rozgrywek Beach Soccera zrealizowałyśmy z nawiązką. Przed wyjazdem na pierwszy turniej do Gdańska nikt zapewne nie spodziewał się, że zdobędziemy medale w obu turniejach - przyznaje szczerze zawodniczka z Częstochowy.

Zawodniczki Gola Częstochowa za miejsca na podium otrzymały kolejno srebrne i brązowe medale oraz oczywiście jako zespół również dwa pamiątkowe puchary. Sama Wójcik nagród uzbierała trochę więcej. Wójcik w turnieju o Puchar Polski została wybrana najlepszą zawodniczką zmagań, a w mistrzostwach Polski była królową strzelczyń. - Niektóre koleżanki śmiały się, że przywożę znad morza pamiątki - uśmiecha się ofensywnie usposobiona piłkarka, która jako jedyna została indywidualnie wyróżniona w obu turniejach. - Fajnie jest być indywidualnie wyróżnioną szczególnie wtedy kiedy cała drużyna również otrzymuje pamiątkowe medale - podkreśla królowa strzelczyń tegorocznych mistrzostw w Beach Soccerze.

21-letnia Justyna Wójcik zarówno w ostatnich turniejach piłki plażowej, jak i we wszystkich innych rozgrywkach w których bierze udział słynie z silnych, a wręcz potężnych strzałów. Jej niezwykle silne uderzenia często są przedmiotem rozmów zawodniczek z innych drużyn oraz publiczności. Oprócz beach soccera w którym gole Wójcik były niezwykle zauważalne rozwija się ona ostatnio także w halowej odmianie piłki nożnej. - Gol Częstochowa ma bardzo bogatą futsalową historię. Jako piłkarka tego klubu również gram na hali. Ostatnio uczestniczyłam w zgrupowaniu Akademickiej reprezentacji Polski. Chciałabym się dalej rozwijać w kierunku halowej odmiany piłki nożnej i osiągać w niej równie istotne sukcesy, jak choćby ostatnio w beach soccerze - kończy z uśmiechem "Dżasta".

Gol Częstochowa - Puchar Polski w Beach Soccerze - 2. miejsce
Paulina Drapacz, Natalia Krawczyk, Dominika Małycha, Justyna Wójcik, Oliwia Pająk, Renata Uchnast, Aleksandra Wachowska, Iwona Starczyk, Kamila Czaja; trener Szymon Mlynek

Gol Częstochowa - Mistrzostwa Polski w Beach Soccerze - 3. miejsce
Iwona Starczyk, Justyna Wójcik, Agnieszka Walak, Agnieszka Kowalska, Natalia Krawczyk, Oliwia Pająk, Paulina Drapacz, Dominika Małycha; trener Szymon Mlynek