MVP: Kinga Kurek

- Mistrzostwo Polski to krok. Chcemy wygrywać również w Europie - mówi Kinga Kurek z mistrzowskiego Grembacha Łódź.

Beach Soccera charakteryzuje złocisty piasek, morze i czasem wiatr wiejący znad morza. W Polsce stolicą tej odmiany piłki nożnej jest położona niemalże centralnie na mapie naszego kraju Łódź. To Lady Grembach Łódź jest mistrzem kraju w żeńskim beach soccerze, a KP Łódź to męski mistrz Polski w tym sporcie. Dominacja dziewczyn z Grembacha w tych krótkich, bo wręcz epizodycznych rozgrywkach piłki plażowej trwa już od 2017 roku. W tym roku łodzianki trzeci raz z rzędu zdobyły mistrzostwo Polski, a także wygrały rozgrywany po raz pierwszy w tym roku turniej o Puchar Polski.

- Dla nas zdobycie, a właściwie to obronienie mistrzostwa Polski było obowiązkiem - mówi stanowczo Kinga Kurek z Lady Grembach Łódź. - Kiedy wiosną okazało się, że oprócz turnieju mistrzowskiego rozegrany zostanie jeszcze turniej o Puchar Polski to jego zdobycie również dopisałyśmy sobie do naszych celów - przyznaje. W meczu finałowym turnieju o Puchar Polski, który odbył się na początku lipca w Gdańsku zawodniczki Grembacha pokonały Gola Częstochowa 7:2, natomiast w finale mistrzostw Polski rozgrywanym ostatnio w Kołobrzegu zwyciężyły po serii rzutów karnych ze Spartą Daleszyce.

W porównaniu choćby do ubiegłorocznych mistrzostw w tym roku Grembach aby obronić swoje złote medale musiał się nieco bardziej namęczyć. - Sparta Daleszyce, Red Devils Ladies Chojnice czy także inne zespoły z którymi grałyśmy zarówno w Gdańsku, jak i w Kołobrzegu postawiły nam w tym roku poprzeczkę nieco wyżej. Dobrze, że poziom się wyrównuje, bo może dzięki temu w przyszłości sezon beach soccera będzie dłuższy - zastanawia się Kinga i przyznaje, że stworzenie dodatkowego turnieju o Puchar Polski będącego jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski to całkiem dobre rozwiązanie.

Zdobycie medalu na mistrzostwach Polski zapewniło Grembachowi prawo udziału w Women's Euro Winners Cup 2020 czyli w klubowych mistrzostwach Europy bądź po prostu Lidze Mistrzyń. To właśnie sukcesy w Europie, a może nawet i na świecie są celem do którego zmierza łódzka drużyna. - Mogłoby się wydawać, że skoro kolejny raz wygrałyśmy mistrzostwa Polski, a w tym roku mamy także dublet dzięki Pucharowi Polski to jesteśmy na szczycie swoich marzeń. Przed nami jeszcze długa droga, bo sukcesy chcemy osiągać także na arenie międzynarodowej. Za rok chcemy powalczyć na Euro Winners Cup w Portugalii, a być może jeszcze w tym roku na mistrzostwach Świata w Turcji - zdradza Kurek.

24-letnia Kinga Kurek w plażową piłkę nożną gra od ponad dwóch lat. Grała w trzech turniejach o mistrzostwo Polski i za każdy razem z Grembachem zdobywała złoto. Ostatnio została wybrana MVP turnieju finałowego mistrzostw Polski w Beach Soccerze 2019. - Moja przygoda z piłką na piasku tak naprawdę rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy skończyłam grać w Ekstralidze na trawie - wspomina. Obecnie Kurek jest piłkarką drugoligowego ULKS MOSiR Sieradz. Wcześniej przez lata grała w Łodzi reprezentując Kolejarza i UKS SMS Łódź.

Mistrzynie Polski 2019 w Beach Soccerze: Katarzyna Borowiec (kapitan), Kinga Kurek, Dagmara Suskiewicz, Katarzyna Pioruńska, Myroslava Vypasniak, Francesca Maiorca, Aida Xhaxho, Katarzyna Żak, Izabela Pieprzowska, Patrycja Gruszka, Elżbieta Buk, Magdalena Pacler, Anna Król i Agata Pacler. Trenera zespołu Jarosława Jagielskiego wspierali asystenci Witold Ziober, Adam Bogacz i Maciej Marciniak, a także Daniel Głowacki (trener przygotowania fizycznego) i dr Adam Kwapisz (opieka medyczna).