KobiecaPilka.pl ma już 12 lat!

Najbardziej rozpoznawalna i popularna strona. Od 2007 roku współtworzymy społeczność piłki kobiecej w Polsce.


Tego lata minęło już dwanaście lat odkąd KobiecaPilka.pl pojawiła się w internecie. Dwanaście lat to ogrom czasu, szczególnie nawiązując do piłki kobiet, jak i samej bytności w internecie. Kiedy w 2007 roku startowała nasza strona wiele klubów, które grają dziś nawet w Ekstralidze jeszcze nie istniało, wiele stron o piłce kobiet zdążyło powstać i zakończyć swoją działalność, a multum klubowych stron internetowych przeniosło się na Facebooka. Dlatego też, z nie małą satysfakcją za swoją wytrwałość możemy dziś wspomnieć o dwunastoleciu "kobiecej".

Świętujemy kolejny rok, kolejny sezon, dzięki któremu możemy mówić o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kobiecej piłki w Polsce. Kiedy startowaliśmy w czerwcu 2007 roku jeszcze wtedy z trudem było można znaleźć informacje, wyniki czy choćby tabele dotyczące rozgrywek kobiet. To właśnie sprowokowało ideę powstania naszego portalu, który jako jedyny w sieci istnieje już przerwanie od ponad dekady i jest zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną witryną w polskim piłkarstwie kobiecym.

Ponad dekada działalności w obszarze piłki kobiecej ma nie tylko swoje plusy, ale także minusy, o których z uczciwości dla naszych długoletnich czytelników też wypadałoby w tym miejscu powiedzieć. Kiedyś u nas na stronie były tabele, terminarze, wyniki meczów z niższych lig - dziś po nie odsyłamy do innych portali, które w ich wprowadzaniu są szybsze i aktualizują je z większą dokładnością. Cieszmy się, z tego, że są w internecie takie strony jak 90minut czy Łączy Nas Piłka gdzie znajdziemy wyniki wszystkich meczów kobiet. My już natomiast będziemy pomału zmniejszać obszar swojej działalności.

Nie wszystko można robić w nieskończoność, a żeby coś robić długo to czasem trzeba nieco ograniczyć obszar działalności. Dlatego też proszę się nie dziwić, jak na kobiecej piłce będzie już mniej publikacji i nie traktować tego jako kryzysu bądź zmierzania ku likwidacji strony bowiem będzie to właśnie recepta umożliwiająca funkcjonowanie strony w kolejnych latach. Istnienie "kobiecej"  jest oparte w całości na prywatnych środkach więc jest to podmiot całkowicie sam obierający sobie drogę, którą chce podążać.

Dziękujemy naszym wszystkim czytelnikom za wspólnie spędzone lata. Znaczna część z Was jest z nami od kilku lat, a z niektórymi na dobre i na złe przyjaźnimy się od 12 lat. Przeżyliśmy wiele i trwamy mocno z przekonaniem, że nadal warto. Nasi czytelnicy to przede wszystkim szeroko rozumiane środowisko piłki kobiecej. Wszystkim czytającym wyrażamy serdeczne podziękowania za uznanie, dotychczasową współpracę, życzliwość i wspólne tworzenie kobiecej piłki w Polsce.